| Autor: redakcja12

XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto przybędzie na tegoroczną edycję Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend, tj. 24 - 25 czerwca 2017 roku na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!



Targi rolnicze

Co roku Szepietowo na dwa dni staje się miejscem przepełnionym znakomitymi okazami zwierząt hodowlanych, przyciągając tym samym rzeszę zarówno zwiedzających, jak i przedstawicieli z sektora agrobiznesu. Jak zapowiadają organizatorzy, tym razem będzie podobnie. Po raz kolejny pojawią się znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, jak również firmy paszowe, nawozowe, doradcze i finansowe. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Na łącznej powierzchni liczącej kilkanaście hektarów, w tym roku zjawi się około 400 wystawców. Zainteresowani rolnicy będą mogli zapoznać się z ofertą firm i porozmawiać z ich przedstawicielami na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie gospodarki rolnej. 

Wystawa zwierząt

RWZH w Szepietowie będzie także doskonałą okazją do obejrzenia pięknych zwierząt hodowlanych, które o pierwsze miejsca będą ze sobą rywalizowały na odpowiednio przygotowanym ringu. Podczas dwudniowej wystawy, zwiedzający będą mogli zobaczyć bydło mleczne, bydło mięsne, konie, owce, drób, któliki, a także kozy. W Szepietowie pojawi się około 200 krów oraz jałowic różnych ras.

W sobotę, odbędzie się wycena zwierząt, dzięki której zostaną wyłonione superczempiony, czempiony, a także wiceczempiony.

W tym roku, już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolska Wystawa Królików, która już na stałe wpisała się w program Wystawowy. Tegoroczna edycja sprowadzi ponad 500 królików różnych ras.

Dni z Doradztwem Rolniczym

Równolegle z wystawą maszyn i pokazami zwierząt dobędzą się Dni z Doradztwem Rolniczym. Będzie to świetna okazja, aby skorzystać z kompleksowej i fachowej porady z zakresu m. in. produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. Ponadto, zainteresowani będą mogli odwiedzić stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!