| Autor: redakcja1

XXV Targi Techniki Rolniczej AGROTECH już za nami

W dniach 15 do 17 marca 2019 roku Targi Kielce były gospodarzem Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, które na halach Targów odbywały się już po raz dwudziesty piąty.

XXV Targi Techniki Rolniczej AGROTECH już za nami
Największe w Polsce targi techniki rolniczej organizowane w halach – 25. Targi AGROTECH w Targach Kielce oraz towarzysząca im 19. wystawa LAS-EXPO, już się zakończyły.
 
Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano ponad 1000 nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych o wadze setek ton, pojawiło się 750 wystawców z 25 krajów świata, powierzchnia wystawiennicza zajęła ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych w 11 halach i na terenie zewnętrznym.
 
W 2019 roku AGROTECH ponownie zgromadził największych graczy branży. Byli to między innymi: Case, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Deutz -Fahr i wiele innych firm.
 
Oczywiście nie zabrakło premier ciągników i maszyn rolniczych, jak ciągnik New Holland napędzany metanem, ciągnik Case Maxxum 145 Multicontroller - „Ciągnik Roku 2019”. Podczas targów odbędzie się polska premiera ciągnika 5090D Keyline marki Deutz-Fahr. Firma ZETOR pokaże w Kielcach po raz pierwszy – Zetor Proxima CL 110, wprowadzony do oferty w tym roku tylko w Polsce. W innych krajach będzie dostępny dopiero od połowy sezonu 2019.

Warto podkreślić, iż równolegle z AGROTECH odbywały się XIX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, dzięki czemu oprócz ciągników, narzędzi, urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej, maszyn i urządzeń ogrodniczych, środków produkcji rolniczej i ofert dla budownictwa inwentarskiego, dostępny dla zwiedzających był asortyment wykorzystywany w transporcie i obróbce drewna oraz środki ochrony lasu.
 
W tym roku prezentuje się na nich kilkadziesiąt firm branży z Polski, Włoch i Słowenii. Przewidziano na nich między innymi premierę nowych pilarek Husqvarna, pokaz pierwszej na świecie kosiarki z napędem 4x4, czy pokazy pracujących linii do obróbki drewna, występy sygnalistów i wiele innych atrakcji.Tagi:
źródło: