| Autor: redakcja6

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych – hodowlana mekka w sercu Wielkopolski

W miniony weekend, w dniach od 15 do 17 maja 2015 roku, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich gościł najpiękniejsze okazy zwierząt oraz wiodących w branży hodowlanej dostawców sprzętu i urządzeń. A wszystko to za sprawą XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która zakończyła się wielkim sukcesem, biorąc pod uwagę panującą atmosferę.

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych – hodowlana mekka w sercu Wielkopolski
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"KWZH 2015 w liczbach

Według organizatorów, tegoroczną wystawę niespełna 2000 zwierząt zaprezentowaną przez 500 wystawców, przybyło zobaczyć blisko 25 tysięcy osób, w tym przedstawiciele najważniejszych stowarzyszeń branżowych, hodowców i rodzin z dziećmi. Te wszystkie fakty sprawiły, że zakończona XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w opinii zdecydowanej większość uczestników należała do najbardziej udanych.
 
Rzetelna współpraca ze strony organizatorów, czyli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt i Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz najważniejszych związków hodowców zwierząt, zaowocowała bardzo satysfakcjonującym przedsięwzięciem skupiającym w jednym miejscu i czasie największych liderów w sektorze hodowli zwierząt. Tym samym Wystawa potwierdziła swoją rolę, jako najważniejszego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkania branży – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szeroka gama zwierząt hodowlanych

KWZH to wydarzenie łączące zarówno profesjonalistów, jak i publiczność. Zwiedzający z wielkim zainteresowaniem przyglądali się wspaniałym okazom bydła ras mlecznych i mięsnych, koniom, trzodzie chlewnej, owcom, kozom, drobiu. Wśród zwierząt pojawiły się też strusie, króliki, szynszyle, nutrie, pszczoły, ryby słodkowodne, osły, żółwie błotne, żubronie, alpaki, kuce, pawie, przepiórki, kury. Uwagę gości targowych przyciągnęły specjalnie przygotowane na tę okazję ringi, na których odbywała się profesjonalna ocena zwierząt.  Pierwszego dnia ocenie zostało poddane m.in. bydło ras mlecznych i mięsnych, trzoda chlewna, konie, owce, kozy, drób czy zwierzęta futerkowe. Prestiżowe nagrody i dyplomy wręczono drugiego dnia Wystawy, podczas prezentacji nagrodzonych zwierząt.
 

(kliknij, aby powiększyć...)


Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!