| Autor: redakcja1

Zakończyły się jubileuszowe targi AGRO SHOW 2018

Jak każdego roku tak i w tym, na podpoznańskich Bednarach odbyła się największa impreza rolnicza w kraju - AGRO SHOW 2018, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zakończyły się jubileuszowe targi AGRO SHOW 2018
Według przewidywań organizatora, w tym roku podczas dwudziestej, jubileuszowej edycji wystawy AGRO SHOW zaprezentowało się  blisko 750 wystawców, w tym ok. 120 firm z zagranicy. Wystawa po raz pierwszy zorganizowana została w zmienionej formule, przez co początek miała w czwartek - 20 września i trwała do niedzieli, 23 września.
W obrębie 20 lat AGRO SHOW gościła setki tysięcy, jeśli nie miliony polskich rolników i wydatnie przyczyniła się do unowocześnienia polskich gospodarstw. Wystawa stała się prawdziwym oknem na świat dla ludzi żyjących z pracy na roli, a dawne, wojskowe lotnisko w Bednarach stało się miejscem, w którym na własne oczy można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny i urządzenia produkowane na potrzeby rolnictwa. To również miejsce, gdzie można zdobyć fachową wiedzę i porady specjalistów. To wielka, coroczna ekspozycja najnowszej techniki rolniczej, możliwość spotkań z producentami, sprzedawcami oraz najwybitniejszymi specjalistami w branży rolniczej. Nie inaczej było i w tym roku. Organizatorzy zapewnili oprócz stałych corocznych punktów programu w minionej już edycji pojawiło się wiele nowości.
 
Wystawa trwała cztery dni. Pierwsze dwa dni wystawy, a więc czwartek i piątek miały charakter biznesowo-edukacyjny. Były to dni sprofilowane, ale wstęp na wystawę w te dni, a także w sobotę i niedzielę tradycyjnie był bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Na wszystkich przybyłych czekały darmowe parkingi. Również nieodpłatnie każdy otrzymał katalog wystawy nie tylko z mapą wystawy, ale wieloma przydatnymi informacji dla każdego rolnika i jego gospodarstwa.
 
CZWARTEK 20 września 2018 był to „DZIEŃ BRANŻOWY”. To jedna z wprowadzonych w tym roku przez organizatorów nowości. Tego dnia każda firma miała szansę zaprezentować swoją ofertę przed licznym gronem zaproszonych partnerów biznesowych, przedsiębiorców rolnych i innych osób związanych z branżą. To doskonała okazja do autoprezentacji i nawiązania nowych kontaktów.
 
PIĄTEK 21 września 2018 – tradycyjnie już „DZIEŃ DLA SZKÓŁ”. Jak co roku organizator zapewniał dofinansowanie przyjazdów grupowych przy, czym dofinansowanie dla szkół, możliwe było tylko w przypadku organizacji wyjazdu w piątek. Dlatego szkoły szczególnie zapraszane są na wystawę właśnie tego dnia. W tym dniu swój finał miał ogólnopolski konkurs „Mechanik na Medal”, a także konkurs przeznaczony dla uczniów mechanizacji rolnictwa „Młody Mechanik na Medal”. W tym dniu odbyła się też debata tematyczna pt.: „Agrotronik – zawód w dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy.”
Piątek to również pierwszy dzień pokazów. W tym roku po raz pierwszy były one przeprowadzone w nowej formule. Na polu pokazowym zostały zaprezentowane maszyny do uproszczonej uprawy roli i siewu. Prezentowane były też rozsiewacze nawozów mineralnych oraz ciągniki przystosowane do zabiegów agrotechnicznych pracujące w systemie rolnictwa precyzyjnego.

SOBOTA i NIEDZIELA, 22-23 września, to „Dni dla wszystkich zwiedzających.” W tych dniach również odbywały się pokazy rolnictwa precyzyjnego oraz prezentacje maszyn na pasie startowym.
Specjalnie dla rolników odwiedzających wystawę czynne były punkty konsultacyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz KOWR i ARiMR, gdzie każdy będzie mógł uzyskać wszelkie informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania. W trakcie wystawy organizator przewidział też organizację debat tematycznych. Jedna z nich nawiązująca do jubileuszu wystawy poświęcona była rozwojowi polskiego rolnictwa w ostatnich latach oraz tego, jakie stoją przed nim perspektywy, przedmiotem drugiej, był wciąż nurtujący rolników temat odnośnie realizacji płatności w ramach PROW.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!