Zapracuj na plony na Targach AGRO-PARK

Przygotowania do prac polowych rozpoczynają się już wczesną wiosną. Właśnie w marcu rolnicy oraz sadownicy zabierają się za wiele niezbędnych zabiegów, by przywrócić ziemię do życia po srogiej zimie.

AGRO-PARK 2017

Początek marca jest szczególnie ważnym okresem, w którym występuje spiętrzenie obowiązków wymagających większej koncentracji. Mimo zwiększonego wysiłku fizycznego, warto znaleźć trochę czasu, by zapoznać się z nowymi trendami oraz innowacyjnymi maszynami, które z pewnością pomogą podczas prac polowych.

Rolników planujących nawożenie, siew kukurydzy i wiosenne opryski zapraszamy do odwiedzenia Targów Rolniczych AGRO-PARK. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4-5 marca 2017 roku w Lublinie. Na odwiedzających czekać będą agregaty uprawowe, siewniki, opryskiwacze, pługi, brony  oraz cały niezbędny sprzęt do prac polowych. Wystawcy pochwalą się nowymi oraz dobrze znanymi modelami.

Swoją ofertę zaprezentują również firmy mające w portfolio artykuły do wyposażenia warsztatów, asortyment do budowy, modernizacji i wyposażenia budynków inwentarskich. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługiwać będzie blisko 100 modeli ciągników światowych marek, które znajdą zastosowanie w każdej wielkości gospodarstwie. Ponadto na Targach pojawią się najnowsze kombajny zbożowe oraz cały niezbędny sprzęt do wiosennych zasiewów czy pierwszych sianokosów. W pawilonach wystawowych będzie można znaleźć także kilkanaście hodowli roślin, nawozy, środki chemiczne, silosy lejowe i płaskodenne.

– Poprawa efektywności pracy w gospodarstwach rolnych w naszym kraju, także w tych mniejszych, kilkuhektarowych, zależy od inwestycji w nowy sprzęt oraz maszyny rolnicze. Niezbędna jest także edukacja i nieustanne doskonale swoich kompetencji oraz specjalizacji produkcji. Temu służą właśnie Targi Rolnicze AGRO-PARK w  Lublinie – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich. 
 
Targi AGRO-PARK stanowią również możliwość konfrontacji posiadanej już wiedzy podczas prelekcji prowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dr Elżbieta Mielniczuk opowie o chorobach zbóż powodowanych przez grzyby toksykotwórcze, dr hab. Witold Chabuz poruszy zagadnienie współczesnych wyzwań w hodowli bydła i produkcji mleka w Polsce. Do debaty na temat wykorzystania świń ras krajowych w produkcji wieprzowiny wysokiej jakości zaprosi dr hab. Marek Babicz.

Zobacz, co działo się na Targach AGRO-PARK w 2016 roku

AGRO-PARK, który w ubiegłym roku odwiedziło ponad 22.000 osób, jest to zatem idealnym początkiem sezonu w branży rolniczej. To wydarzenie, które powinno przypaść do gustu zarówno doświadczonym, jak i młodym rolnikom. To okazja do spotkań się z osobistościami rolniczego środowiska, zgłębienia historii, tradycji i kultury rolniczej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz produktu regionalnego. Do dyspozycji odwiedzających będzie również namiot gastronomiczny. Udział w Targach to możliwość zapoznania się z innowacyjnymi produktami oraz nowościami na sezon rolniczy 2017. Podczas Targów z łatwością można sięgnąć po wiedzę i praktyczne umiejętności.

– Mamy nadzieję, że kolejna edycja Targów AGRO-PARK stanie się źródłem wielu pozytywnych emocji, które kiełkować będą przez cały kolejny rok w postaci korzyści biznesowych – podkreśla Mirosław Wituch ze strony Targów Lublin.

Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-PARK

W 2017 roku rozpocznie się 6. sezon turnieju Precyzyjny Gospodarz. Pierwszych laureatów tegorocznych zmagań poznamy już 3 i 4 marca 2017 r. podczas Targów AGRO-PARK w Lublinie. Już dziś zapisz się do konkursu.

Wstęp na Targi jest bezpłatny.


Tagi:
źródło: