| Autor: redakcja12

ZETOR przedstawia szereg nowości na targach Agritechnica

Brno, 13 listopada — Na tegoroczną edycję targów Agritechnika ZETOR przywiózł szereg nowości. Do najbardziej oczekiwanych należała prezentacja pierwszego ciągnika w nowym, atrakcyjnym designie w produkcji seryjnej, czyli modelu MAJOR HS 80. Podczas trwających właśnie targów marka zapozna odwiedzających również z nowymi traktorami UTILIX i HORTUS o mocy od 40 do 70 koni. Będzie tu można obejrzeć także zmodernizowane modele PROXIMA i FORTERRA. Swoją ofertę wystawową firma kieruje również do partnerów zainteresowanych nabywaniem komponentów ZETOR, takich jak silnik, przekładnia czy układ napędowy.

ZETOR przedstawia szereg nowości na targach Agritechnica
Marka ZETOR po raz kolejny bierze udział na najważniejszych targach rolnych Agritechnica, odbywających się w niemieckim Hannoverze w dniach 12 – 18 listopada 2017 roku. Do najważniejszych nowości firmy ZETOR TRACTORS a.s. należy pierwsza maszyna z produkcji seryjnej w nowym atrakcyjnym ZETOR DESIGNIE. Będzie to MAJOR HS 80. Koncepcja nowej sylwetki traktorów ZETOR narodziła się już blisko trzy lata temu. Cel był jasny: by stworzyć produkt o znacznej wartości estetycznej i nadać marce ZETOR nową ikoniczną wizję, która będzie odzwierciedlać wartości spółki.
 
- W 2015 roku zaprezentowaliśmy światu nowoczesną, elegancką i rewolucyjną wizję wzorniczą. Reakcja była bardzo pozytywna, co przekonało nas o tym, że nowy design otworzy przed marką nowe możliwości, a my, oprócz tradycyjnego sprzętu „pod maską”, zaczniemy oferować również ciągniki, które już z daleka będą przyciągać uwagę. A dziś, dwa lata później, w tym samym miejscu przedstawiamy pierwszy model w nowym kształcie, który trafi na rynek w połowie przyszłego roku - wyjaśnił Robert Todt, dyrektor działu sprzedaży i marketingu ZETOR TRACTOR a.s.
 
Nowy design charakteryzują wyraziste kształty, które dodają ciągnikom dynamiki i siły, podkreślają emocje i wyrażają energię. Jest to jednocześnie innowacja funkcjonalna, bowiem teraz operator znacznie lepiej widzi z kabiny otoczenie ciągnika. Wprowadzono także nowe rozmieszczenie świateł, które teraz oświetlają znacznie większy obszar roboczy przed ciągnikiem.
 
- Wprowadzenie nowego designu modeli ciągników z linii MAJOR to pierwszy krok na naszej drodze. Stopniowo będziemy zmieniać oblicze wszystkich naszych modeli ciągników - dodał Robert Todt.
 
Wraz z nowym designem trwają prace nad modernizacją i rozszerzeniem oferty produktów. Na AGRITECHNICE prezentowane są dwie nowe linie modelowe ciągników UTILIX i HORTUS o mocy 40 do 70 koni.
 
- W ostatnich latach jesteśmy świadkami rozwoju ciągników o mocy poniżej 80 koni. Udział tego segmentu w rynku osiąga, w zależności od rynku, 10–30%. W reakcji na taką sytuację pragniemy wprowadzić na rynek dwa nowe modele ciągników w czterech specyfikacjach - wyjaśnił Robert Todt.
 
Nowa linia UTILIX składa się z modeli UTILIX HT 45 i UTILIX HT 55, zaś linia HORTUS obejmuje HORTUS CL 65 i HORTUS HS 65. Są to bardzo wydajne, proste w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji maszyny. Jednocześnie nowe modele rozszerzają naszą ofertę uniwersalnych ciągników o szerokim wykorzystaniu w ogrodnictwie, w lekkich robotach ziemnych, usługach komunalnych. Mogą być również używane z ładowaczem. Maszyny świetnie sprawdzą się również w przypadku rolników-amatorów. Na rynek trafią w pierwszym kwartale 2018 roku.
 
- Dzięki nawiązaniu współpracy z producentem ciągników TYM Tractor udało nam się rozbudować naszą ofertę produktów o 4 nowe modele. Nasz południowokoreański parter będzie dostarczać ZETOROWI maszyny według wymaganej specyfikacji - dodał Robert Todt.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!