| Autor: redakcja6

Zielona Gala, Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

Już po raz dziewiąty na polach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, w ramach Zielonej Gali, odbędą się prezentacje maszyn do zbioru i konserwacji pasz z użytków zielonych.

Zielona Gala, Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego
W jednym miejscu i w jednym czasie będzie można porównać różne technologie, oferty handlowe maszyn zielonkowych przeznaczonych do produkcji sianokiszonek i siana, do transportu oraz zadawania pasz. Gospodarze będą mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru zielonek. Zapoznają się z technologią zbioru, kosztami eksploatacji i wydajnością maszyn w ruchu.
 
Ważnym elementem Zielonej Gali będą wykłady na temat produkcji pasz z użytków zielonych i ich renowacji w województwie podlaskim. Można będzie dowiedzieć się m.in. o nowościach w produkcji pasz objętościowych, o niewykorzystanym potencjale białka z pola oraz o odpowiednim doborze gatunków traw do uzyskania wysokojakościowej paszy objętościowej w gospodarstwie.
 
Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to wydarzenie towarzyszące Zielonej Gali.
 
Kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje szeroką ofertę materiałów do budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. Uzupełnieniem merytorycznym będą wykłady na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w budownictwie inwentarskim.
 
Targi to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa. Swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa, na czele ze specjalistami z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
 
W majowy weekend odbędą się również warsztaty realizowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na temat produkcji rodzin i odkładów pszczelich jako dodatkowego dochodu z pasieki. Ponadto na targach prezentowane będą poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.
 
Zapraszamy 24 i 25 maja do Szepietowa!

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyć plakat targów...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!