ZIELONE AGRO SHOW 2016. Podsumowanie wystawy

Kolejna edycja wystawy ZIELONE AGRO SHOW przeszła do historii. W dniach 4-5 czerwca 2016 roku w nowej lokalizacji - na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie) odbyło się tegoroczne ZIELONE AGRO SHOW dedykowane wszystkim rolnikom uprawiającym rośliny zielonkowe, hodowcom bydła i producentom mleka.

ZIELONE AGRO SHOW 2016. Podsumowanie wystawyZIELONE AGRO SHOW 2016

Wydarzenie tradycyjnie już zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. - W tym roku zdecydowaliśmy się przenieść naszą wystawę w nowe miejsce – do Ułęża na terenie województwa lubelskiego. Chcieliśmy, aby w tym wydarzeniu mogli uczestniczyć rolnicy z południowo-wschodniej Polski zainteresowani nowoczesną techniką i technologią produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Do tej pory nie mieli oni bezpośredniego dostępu do tego typu imprez. Wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
(kliknij, aby powiększyć)

Wśród tegorocznych wystawców znalazło się blisko 150 firm, w tym zwłaszcza przedsiębiorstwa oferujące nowoczesne maszyny rolnicze, ale także produkujące nasiona, nawozy, pasze, dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich i wiele innych. Stałym i najbardziej widowiskowym punktem imprezy były jak co roku pokazy maszyn zielonkowych podczas prac polowych. Pokazy miały formę dynamicznego i efektownego show, w związku z tym cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rolników. Na polu można było zobaczyć w akcji: kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe. ZIELONE AGRO SHOW było zatem okazją dla rolników, aby poznać nowości rynkowe i z bliska przyjrzeć się nowoczesnym maszynom. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców każdy mógł zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji oraz wydajnością maszyn. Zwiedzający docenili fakt, że w jednym miejscu mogli obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny zielonkowe.
 
- Bardzo się cieszę, że podczas ZIELONEGO AGRO SHOW 2016 dopisała nam zarówno pogoda, jak i frekwencja. Szacujemy, że w ciągu dwóch dni ekspozycję odwiedziło prawie 24 tys. osób. To dobry wynik biorąc pod uwagę nową lokalizację naszej wystawy. Impreza okazała się sukcesem i była doskonałą sposobnością do bezpośredniego spotkania rolników z producentami i dealerami maszyn, wymiany doświadczeń oraz podjęcia współpracy mimo niełatwej sytuacji w branży - podsumowuje Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.


(kliknij, aby powiększyć)

Warto nadmienic, iż przybyli na wystawę rolnicy mieli zapewniony bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.
 
Następne ZIELONE AGRO SHOW już za rok. Dokładna data wystawy w 2017 r. będzie znana już wkrótce.
 


Tagi:
źródło: