| Autor: redakcja1

Zielone AGRO SHOW 2018 - podsumowanie

ZIELONE AGRO SHOW, wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka z południowo-wschodniej Polski odbyło się w dniach 26-27 maja. Wystawa już po raz trzeci zagościła na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie). Organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zielone AGRO SHOW 2018 - podsumowanie
ZIELONE AGRO SHOW odbywa się już od 2002 roku a zatem tegoroczna edycja była już siedemnastą z kolei. Co roku impreza przyciąga wystawców i zwiedzających, głównie tych którzy związani są z hodowlą bydła, produkcją mleka i mają do czynienia z uprawami zielonek. W tym roku podobnie, dzięki znakomitej pogodzie zarówno w sobotę jak i w niedzielę do Ułęża zawitały rzesze rolników. Tradycyjnie, to niedziela była dniem kiedy rolników przybyło najwięcej. Wg szacunków organizatora w tym roku w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziła podobna ilość zwiedzających jak przed rokiem, czyli ok. 35 tys. osób. Blisko 140 wystawców na powierzchni prawie 15 000 m2 zaprezentowało nowoczesne maszyn zielonkowe, nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, elementy wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wiele innych produktów.
 
- Wystawa gości z województwie lubelskim już trzeci raz. Widzimy, że stała się ona znaczącym punktem w kalendarzu targowym dla rolników z tego regionu. Dzięki naszym staraniom, promocji wystawy przez ostatnie lata, udaje nam się trafić do rolników i przekonać ich, aby odwiedzali Zielone AGRO SHOW. Potwierdzeniem tego jest znakomita frekwencja podczas imprezy i pozytywne opinie wystawców. Impreza przez cały czas się rozwija. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z branży rolniczej w tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy formułę pokazów maszyn. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom były one bardziej czytelne i przystępne dla rolników - mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Pokazy maszyn podczas pracy są stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy. W tym roku podzielone były na dwie części. W pierwszej można było zobaczyć prezentacje kosiarek i przetrząsaczy. W części drugiej zaprezentowano prasy zwijające, praso-owijarki, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe. Na polach pokazowych zaprezentowano w akcji ponad 40 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek. Tradycyjnie pokazy przyciągnęły tłumy rolników. Dodatkowo w przerwie pomiędzy pokazami prac polowych odbywała się prezentacja prawidłowego ustawienia roboczego kosiarki.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: