| Autor: redakcja1

Zielone światło dla branży spotkań! Targi Agrotech szykują się na jesień!

Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, wracają targi Agrotech! Co roku wydarzenie przyciągało tysiące rolników, a firmy prezentowały najnowsze maszyny i rozwiązania niezbędne dla gospodarzy i sadowników. O to, jak będą wyglądać tegoroczne targi zapytaliśmy Kamila Perza – Dyrektora Wydziału Targów kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Zielone światło dla branży spotkań! Targi Agrotech szykują się na jesień!
Na targi Agrotech czekaliśmy blisko dwa lata. Dlaczego to wydarzenie jest takie ważne dla branży, ale także dla Targów Kielce?
 
Kamil Perz: Warto było czekać dwa lata, bo Agrotech to historia Targów Kielce. Można powiedzieć śmiało, że obok Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń organizowanych w kieleckim ośrodku. Nie wszyscy wiedzą, że Agrotech jest największą wystawą targową w Polsce w pawilonach, spośród wszystkich branż gospodarki; mamy się więc czym chwalić.
 
Dla branży Agrotech to najnowsze technologie i innowacje techniki służące rolnikom. Wydarzenie stało się nie tylko miejscem prezentacji nowości; od lat wyznacza kierunki rozwoju dla polskiej wsi. Gospodarze wiedzą, że podczas Agrotechu zobaczą rozwiązania inteligentnego rolnictwa, będą mogli zasiąść za kierownicą najnowszych ciągników czy przetestować aplikacje do zasiewu.
 
Dodatkowo Agrotech zawsze pełnił funkcję edukacyjną, informacyjną i doradczą. Dzięki stałej, dobrej współpracy z instytucjami i organizacjami rolniczymi podczas targów odbywają się konferencje, warsztaty, spotkania doradcze.
 
Tegoroczna wystawa to 26 edycja targów – jak zmieniała się wystawa na przestrzeni lat?
 
Agotech rozpoczynał skromnie – jesienią w 1995 roku wystawa zajmowała zaledwie jedną halę. Targi stopniowo się rozwijały, ale dynamiczny wzrost nastąpił po 2004 roku, wraz z pierwszymi unijnymi dotacjami dla rolnictwa. Piętnaście lat później, w 2009 roku mieliśmy już o 500 wystawców z 13 krajów świata i 35 tysiącach zwiedzających.
 
Od kilku lat, ekspozycję można zobaczyć aż w 11 halach, rekordowa liczba zwiedzających z 2019 roku to ponad 75 tysięcy gości. Dopiero znając te fakty można dostrzec ogromny postęp i rozwój targów AGROTECH. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wystawa od lat trzyma niezmiennie wysoki poziom; zarówno pod kątem prezentowanych produktów, jak i wydarzeń towarzyszących. Warto podkreślić, że na tle innych wydarzeń niezmiennie Agrotech jest liderem wystaw techniki rolniczej organizowanych w halach wystawienniczych.
 
Jak wyglądają przygotowania do tegorocznej wystawy, która odbędzie się nietypowo, w październiku?
 
Robimy wszystko, aby wystawa odbyła się bez przeszkód. Zespół pracujący przy organizacji targów dokłada wszelkich starań, aby XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej sprostały wymaganiom wystawców, zwiedzających, ale także nas samych.
 
Wiele firm, które zadeklarowały swój udział w targach w marcu 2020r. podtrzymało swoją decyzję i chcą wystawić się w październiku. W tej chwili działamy na pełnych obrotach, wiedząc, że możemy organizować targi. Zespół targów Agrotech przygotowuje oferty dla wystawców, szykujemy także ciekawe wydarzenia okołotargowe, które przyciągną dodatkowych zwiedzających.
 
Na jesień spotkamy się także z wystawcami targów Las Expo. Jak zapowiada się ta wystawa?
 
Podobnie, jak w przypadku targów Agrotech, wielu wystawców Las-Expo, również zadeklarowało swój udział w jesiennej edycji wydarzenia. Firmy z niecierpliwością czekały na to, kiedy dostaniemy zielone światło na organizację wydarzeń. Ruszamy więc pełną parą i już teraz zapraszam na targi wszystkich zainteresowanych tematem obróbki drewna.
 
Jak zachęci Pan do udziału w tegorocznym Agrotechu?
 
Nowoczesne, inteligentne i ekologiczne rolnictwo to przyszłość, do której dąży każdy przedsiębiorca. Wsparcie codziennej pracy i trudu, jakim jest prowadzenie własnego gospodarstwa to cel, jaki stawiają sobie producenci maszyn i urządzeń rolniczych. My umożliwiamy rolnikom dostęp do najnowszych rozwiązań, dzięki którym ich praca będzie łatwiejsza oraz bardziej wydajna. To właśnie zadanie targów Agrotech: pokazać kompleksowo wszystkie możliwości na raz!


Tagi:
źródło: