Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Agencja Rezerw Materiałowych realizuje dwie decyzje Ministra Gospodarki w sprawie utworzenia rezerw

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W odpowiedzi na wniosek KRIR z dnia 5 marca 2014 r. o pilne utworzenie rezerw strategicznych dla...

W odpowiedzi na wniosek KRIR z dnia 5 marca 2014 r. o pilne utworzenie rezerw strategicznych dla mięsa wieprzowego, pochodzącego szczególnie z terenów Polski objętych strefą buforową, Agencja Rezerw Materiałowych poinformowała, że w chwili obecnej jest w trakcie realizacji dwóch decyzji Ministra Gospodarki w sprawie utworzenia rezerw strategicznych półtusz wieprzowych ze strefy buforowej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przypommnijmy, iż mając na uwadze wyniki badania laboratoryjnego potwierdzające znalezienie w badanej próbce dzika materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce oraz zadania realizowane przez Agencję Rezerw Materiałowych, o których mówi ustawa z dnia 29 października 2010 r. o rezerwach strategicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 229, poz. 1496, z późn. zm.), 5 marca 2014 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych z wnioskiem o pilne utworzenie rezerw strategicznych dla mięsa wieprzowego, pochodzącego szczególnie z terenów Polski objętych strefą buforową. Możliwość taką daje utworzona w budżecie państwa rezerwa celowa z przeznaczeniem na finansowanie działań w zakresie rezerw strategicznych na skutek zdarzeń, których nie można było przewidzieć ani im przeciwdziałać.

W opinii KRIR kraj, w którym wystąpi ASF, narażony jest na bardzo duże koszty likwidacji ognisk choroby, straty ekonomiczne, a także wstrzymaniem obrotu i eksportu świń, mięsa wieprzowego oraz produktów pozyskiwanych od świń. Zachodzi zatem potrzeba złagodzenia zakłóceń w ciągłości dostaw służących funkcjonowaniu gospodarki i zaspokojeniu podstawowych potrzeb obywateli.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl