| Autor: redakcja11

Pogłowie trzody chlewnej w Danii spadło do 12,34 mln szt.

Pogłowie trzody chlewnej w Danii na dzień 1 października 2016 r. wynosiło 12,337 mln szt. i tym samym wobec analogicznego okresu 2015 r. spadło o 4%.

Pogłowie trzody chlewnej w Danii spadło do 12,34 mln szt.

Pogłowie trzody chlewnej w Danii

Obniżce uległa liczebność stada wszystkich grup hodowlanych świń, a w największym stopniu tuczników (-6%). Pogłowie loch ogółem zostało zredukowane o 2,5%, co spowoduje dalszą redukcję liczby prosiąt w nadchodzących miesiącach. W październiku br. liczba prosiąt była już o 5,2% niższa niż przed rokiem.

 

W opinii FAMMU/FAPA produkcja wieprzowiny w Danii będzie zatem spadała przynajmniej do połowy 2017 r. Niższa dynamika spadku loszek niepokrytych (-1,4%) świadczy natomiast o planach odbudowy produkcji przez hodowców w odpowiedzi na wzrost cen żywca, jaki miał miejsce w drugim i trzecim kwartale br.

 

Spadek pogłowia trzody chlewnej w Danii odzwierciedla podobną tendencję w innych państwach członkowskich UE. Dane ze spisów pogłowia trzody chlewnej z maja i czerwca br. wskazują, że stado reprodukcyjne świń w krajach będących głównymi producentami w UE zmniejszyło się o 420 tys. szt. Największa redukcja miała miejsce w Polsce (-150 tys. szt.), Niemczech (-107 tys. szt.), Holandii (-53 tys. szt.), Hiszpanii (-34 tys. szt.) i Francji (-29 tys. szt.). 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!