| Autor: redakcja6

Informacja dla posiadaczy trzody chlewnej na temat prawidłowego wypełniania zgłoszeń zmiany stanu stada świń

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Departament Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt poinformowała o sposobie wypełniania zgłoszeń zmiany stanu stada świń.

Informacja dla posiadaczy trzody chlewnej na temat prawidłowego wypełniania zgłoszeń zmiany stanu stada świń
W  związku z przypadkami błędnego wpisywania numeru oznakowanych świń na formularzu "Zgłoszenie zmiany stanu stada świń" Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Departament Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt informuje, że przy zgłoszeniach zdarzeń dotyczących świń, na zgłoszeniu w polu Numer identyfikacyjny świni/świń powinien być stosowany numer siedziby stada, z której zwierzę jest przemieszczane i którym jest oznakowane (art. 18 ust. 1 i art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, tj. Dz.U. 220t7 r.,poz. 546). Błędne wpisywanie numeru oznakowanych świń powoduje nieprawidłowości w bazie danych systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt wynikające z niepoprawnego wypełniania przez posiadaczy zwierząt formularzy zmiany stanu stada świń.

Pomoc w prawidłowym wypełnieniu zgłoszenia zmiany stada świń można uzyskać na stronie internetowej: www.arimr.gov.pl w zakładce Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt, wybierając Formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich a w nich Zgłoszenie zmiany stanu stada świń, znajduje się Instrukcja wypełniania Zgłoszenia zmiany stada świń.


Tagi:
źródło: