Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Komisja Europejska wydała nową decyzję w sprawie afrykańskiego pomoru świń

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 14 lutego 2014 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazała się decyzja...

Dnia 14 lutego 2014 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazała się decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej zmieniająca wcześniejszą decyzję dotyczącą środków mających na celu zapobiegnięcie wprowadzenia do Unii wirusa afrykańskiego pomoru świń z niektórych krajów trzecich lub ich terytoriów, w których potwierdzono obecność choroby.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W poprzedniej decyzji ustanowiono środki zapewniające odpowiednie czyszczenie i dezynfekcję pojazdów transportujących zwierzęta żywe i pasze, wjeżdżających do Unii Europejskiej z Rosji i Białorusi.
 
Jednak Kontrole Komisji Europejskiej w czterech państwach Unii Europejskiej sąsiadujących z Rosją i Białorusią ujawniły, że nie można w pełni wdrożyć decyzji o dezynfekcji samochodów przewożących paszę, gdyż trudne jest wykrywanie takich pojazdów.
 
W związku z tym decyzja została zmieniona i obecnie dotyczy ograniczenia obowiązku czyszczenia i dezynfekcji samochodów ciężarowych do samochodów przewożących żywe zwierzęta. Wprowadzono też nowe środki bezpieczeństwa biologicznego w zakresie dezynfekcji pojazdów mogących stanowić zagrożenie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.
 • Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.

  Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl