| Autor: redakcja6

Komisja Europejska wydała nową decyzję w sprawie afrykańskiego pomoru świń

Dnia 14 lutego 2014 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazała się decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej zmieniająca wcześniejszą decyzję dotyczącą środków mających na celu zapobiegnięcie wprowadzenia do Unii wirusa afrykańskiego pomoru świń z niektórych krajów trzecich lub ich terytoriów, w których potwierdzono obecność choroby.

Komisja Europejska wydała nową decyzję w sprawie afrykańskiego pomoru świń
W poprzedniej decyzji ustanowiono środki zapewniające odpowiednie czyszczenie i dezynfekcję pojazdów transportujących zwierzęta żywe i pasze, wjeżdżających do Unii Europejskiej z Rosji i Białorusi.
 
Jednak Kontrole Komisji Europejskiej w czterech państwach Unii Europejskiej sąsiadujących z Rosją i Białorusią ujawniły, że nie można w pełni wdrożyć decyzji o dezynfekcji samochodów przewożących paszę, gdyż trudne jest wykrywanie takich pojazdów.
 
W związku z tym decyzja została zmieniona i obecnie dotyczy ograniczenia obowiązku czyszczenia i dezynfekcji samochodów ciężarowych do samochodów przewożących żywe zwierzęta. Wprowadzono też nowe środki bezpieczeństwa biologicznego w zakresie dezynfekcji pojazdów mogących stanowić zagrożenie.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!