Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowe przepisy w imporcie trzody chlewnej z USA i Kanady

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 11 lipca 2014 roku w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano rozporządzenie wykonawcze...

W dniu 11 lipca 2014 roku w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano rozporządzenie wykonawcze Komisji nr 750/2014 z dn. 10 lipca 2014 r. w sprawie środków ochronnych związanych z epidemiczną biegunką świń odnośnie do warunków dotyczących zdrowia zwierząt w zakresie wprowadzania świń do Unii Europejskiej – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przyjęcie nowych przepisów było związane z pojawieniem się w Ameryce Północnej nowej koronawirusowej choroby jelitowej świń wywołanej nowo występującymi alfakoronawirusami świń, w tym wirusem epidemicznej biegunki świń i nowym deltakoronawirusem świń.
 
Epidemiczna biegunka świń (PED) wywołana nowymi wirusami może stanowić ryzyko dla statusu zdrowia zwierząt w UE. Należało więc zmienić warunki dotyczące importu żywca trzody chlewnej do UE z obszarów, na których występuje choroba wywołana tymi wirusami, czyli z USA i Kanady.
 
Tymczasowe środki ochronne dotyczące importu świń tych krajów będą obowiązywały przez pół roku, czyli do dnia 12 stycznia 2015 r. Dostawom zwierząt musi teraz towarzyszyć nowe świadectwo zdrowia zgodne ze wzorem określonym w załączniku II do rozporządzenia. Określa ono m.in., że sprowadzane do UE świnie muszą być trzymane przez 40 dni przed wysyłką w gospodarstwie, w którym nie potwierdzono ani nie podejrzewano żadnego przypadku epidemicznej biegunki świń.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl