Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
P. Cugier: ASF bez wpływu na ceny trzody chlewnej w Wielkopolsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Po ostatnim wykryciu choroby we wschodniej części Polski, gospodarstwa tutaj, w Wielkopolsce...

- Po ostatnim wykryciu choroby we wschodniej części Polski, gospodarstwa tutaj, w Wielkopolsce jakby nie odczuły tego problemu. W zasadzie ceny skupu trzody chlewnej, po wystąpieniu tego sygnału, nie uległy jakiemuś obniżeniu - stwierdza Paweł Cugier Ekspert Agro Banku BGŻ w rozmowie z Gospodarz.tv. Rozmowę przeprowadziliśmy podczas wizyty w jednym z wielkopolskich gospodarstw specjalizujących się w produkcji roślinnej i zwierzęcej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny trzody chlewnej

W wywiadzie dla Gospodarz.tv Paweł Cugier, Ekspert Agro Banku BGŻ, przedstawił aktualną sytuację na rynku trzody chlewnej.
 
- W obecnej sytuacji w gospodarstwie w Wielkopolsce mamy do czynienia z dosyć trudną sytuacją, która wystąpiła po okresie żniwnym. Wprawdzie ceny zbóż są niskie, co powoduje, że ta opłacalność hodowli trzody chlewnej powinna wzrosnąć. Natomiast niestety notowane są niższe ceny skupu żywca wieprzowego – wyjaśnia Paweł Cugier Ekspert Agro Banku BGŻ.
 
W związku z tym, gospodarstwa rolne, które są skoncentrowane przede wszystkim na produkcji żywca wieprzowego znajdują się w dalszym ciągu w dosyć trudnej sytuacji materialnej.

Zdaniem Pawła Cugiera, głównej przyczyny obniżenia się rentowności produkcji trzody chlewnej należy upatrywać w sporym imporcie półtusz wieprzowych z innych krajów Unii Europejskiej, a także w zamknięciu się państw z bloku wschodniego na dostawy mięsa wieprzowego z Polski.ASF a ceny trzody chlewnej w Wielkopolsce.

Co ciekawe w opinii Eksperta Agro Banku BGŻ, sytuacja na rynku trzody chlewnej w kontekście szeroko rozpowszechnionego problemu wystąpienia na terenie Polski afrykańskiego pomoru świń nie ma dużego wpływu na i tak niskie ceny trzody chlewnej w województwie wielkopolskim.

- Po ostatnim wykryciu choroby we wschodniej części Polski, gospodarstwa tutaj, w Wielkopolsce jakby nie odczuły tego problemu. W zasadzie ceny skupu trzody chlewnej, po wystąpieniu tego sygnału, nie uległy jakiemuś obniżeniu. Raczej sytuacja ma związek z innymi czynnikami właśnie ze strony tej popytowo-podażowej, bo mimo że mamy bardzo niskie pogłowie trzody chlewnej to ceny skupu w dalszym ciągu spadają i ta rentowność w tej chwili jest bliska zeru – objaśnia Paweł Cugier Ekspert Agro Banku BGŻ.


 

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl