| Autor: redakcja1

Dania: Pogłowie trzody chlewnej wzrosło do 12,5 mln szt.

Duński urząd statystyczny poinformował, że na dzień 1 kwietnia 2015 r. pogłowie trzody chlewnej w Danii wyniosło 12,5 mln szt. i było o 2% większe niż przed rokiem – podaje FAMMU/FAPA.

Dania: Pogłowie trzody chlewnej wzrosło do 12,5 mln szt.

Pogłowie trzody chlewnej w Danii

W największym stopniu wzrosła populacja warchlaków o wadze do 50 kg o 4% do 5,6 mln szt. Liczebność tuczników o wadze powyżej 50 kg była z kolei o 2% mniejsza i wyniosła 3,1 mln szt. Świadczy to o kontynuacji zwyżki eksportu warchlaków i zniżki liczby ubojów trzody w kraju. W 2014 r. wywóz duńskich warchlaków zwiększył się o 14%, a w styczniu br. – o 5%. Największymi importerami są Niemcy i Polska, gdzie w grudniu 2014 r. zanotowano spadki pogłowia zarodowego świń.

 

Populacja trzody zarodowej w Danii z kolei wzrosła o 1% do 1,2 mln szt. w kwietniu br., w tym loch prośnych o 1%. Pogłowie loszek było o 4% wyższe w obrębie roku, co jest pozytywnym sygnałem na nadchodzące miesiące. Liczba prosiąt zwiększyła się w kwietniu br. w większym stopniu niż stada zarodowego o 2% do 2,6 mln szt., co świadczy o kontynuacji tendencji zwyżkowej w obrębie produktywności loch.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!