| Autor: redakcja1

Środki kontroli zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń

Główny Lekarz Weterynarii informuje o publikacji w dniu 23 listopada 2020 r. decyzji wykonawczej Komisji (UE) 2020/1741 z dnia 20 listopada 2020 r. zmieniającej załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Ww. decyzja zmienia zasięg obszarów wymienionych w załączniku do przedmiotowej decyzji.

Środki kontroli zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń
Dzięki staraniom Głównego Lekarza Weterynarii ze strefy niebieskiej do czerwonej lub żółtej zostały przeniesione następujące gminy lub ich części:
  • w woj. podlaskim:
- Szczuczyn, Grajewo i miasto Grajewo w powiecie grajewskim;
  • w woj. warmińsko-mazurskim:
- Prostki i Ełk w powiecie ełckim,
- Biała Piska w powiecie piskim;
  • w woj. lubelskim:
- Hanna, Włodawa, Wyryki - w powiecie włodawskim;
  • w woj. wielkopolskim
- Dopiewo, Buk, Tarnowo Podgórne, Komorniki, Stęszew w powiecie poznańskim,
- Duszniki i Kaźmierz w powiecie szamotulskim,
- Osieczna, Lipno, Miasto Leszno, Włoszakowice w powiecie leszczyńskim,
- Kościan, Krzywiń, Śmigiel w powiecie kościańskim.
 
Ponadto, następujące gminy lub ich części w woj. mazowieckim, w powiatach wyszkowskim, wołomińskim i węgrowskim zostały przeniesione z obszaru objętego ograniczeniami do obszaru ochronnego: Somianka, Jadów, Strachówka, Tłuszcz, Łochów, Korytnica, Liw, Sadowne, Stoczek, Miedzna Węgrów.

Jednocześnie, w związku z przypadkami ASF u dzików, potwierdzonymi w woj. lubuskim, zasięg obszaru objętego ograniczeniami oraz obszaru ochronnego uległ zmianie.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!