| Autor: kkj6

Amerykanie kupią najstarsze piwo świata?

Jeden spośród uniwersytetów amerykańskich zgłosił swoje zainteresowanie najstarszym zachowanym piwem, którego posiadaczem są władze autonomicznych fińskich Wysp Alandzkich.

Amerykanie kupią najstarsze piwo świata?

Latem zeszłego roku wydobyto z wnętrza wraku znajdującego się w okolicach jednej z wysp cztery butelki piwa, które liczą minimum 180 lat wraz z równie wiekowymi butelkami szampana.

To co interesuje badaczy ze Stanów Zjednoczonych to nie tyle smak, ale bakterie drożdży piwnych, które prawdopodobnie nadal są żywe. Dlatego też naukowcy planują zbadanie ich składu oraz DNA, gdyż dzięki temu mogą oni otrzymać informacje, które mogłyby znaleźć zastosowanie w medycynie.

Jak radzi władzom Wysp Alandzkich profesor tegoż uniwersytetu, powinni się oni skontaktować z renomowanym biurem patentowym, aby w razie pojawienia się w trunku nieznanych materiałów biologicznych mieli oni prawo do ich własności. Nic w tym dziwnego, skoro wykorzystane z powodzeniem w przyszłości informacje mogą przynieść dosyć duże korzyści materialne.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!