Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Koniec z produkcją papierosów?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według najnowszych informacji płynących z obrad Komisji Europejskiej, od początku 2016 roku...

Według najnowszych informacji płynących z obrad Komisji Europejskiej, od początku 2016 roku kraje Wspólnoty będą zobowiązane do ograniczenia produkcji oraz sprzedaży wyrobów tytoniowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Swoją decyzję przedstawiciele Wspólnoty uzasadniają utrzymującą się wysoką liczbą palaczy, a co za tym idzie – przerażającym wzrostem zachorowań i zgonów wśród mieszkańców Unii.

Jak donoszą unijne media, od początku bieżącego roku odnotowano u co drugiego palacza zmiany chorobowe: co czwarty z nich choruje na raka płuc, natomiast co piąty – na raka krtani. Niestety, toksyczne związki zawarte w dymie tytoniowym coraz częściej doprowadzają także do śmierci.

Niewykluczone zatem, że tak drastyczne statystki wpłyną na decyzję Komisji Europejskiej o konieczności zaprzestania produkcji papierosów na terenie Unii Europejskiej.

Zdaniem ekspertów, podjęte środki zapobiegną masowej zachorowalności, a oszczędności z tego tytułu zrekompensują utratę wpływów dla krajowych budżetów.


Sprostowanie

Ten news okazał się naszym Prima Aprilisowym tematem. Palaczy uspokajamy, jak na razie zaprzestania produkcji papierosów nie będzie.


 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych
 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o przyjęciu ustawy ws. pomocy przy zbiorach. Jest to odpowiedź na oczekiwania rolników korzystających ze wsparcia innych osób przy zbiorach owoców i...
 • Pomocnik rolnika
 • Pomocnik rolnika

  Senat RP uchwalił wczoraj ustawę, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych. Zawarte w ustawie rozwiązanie wychodzi...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl