| Autor: mikolaj

Koniec z produkcją papierosów?

Według najnowszych informacji płynących z obrad Komisji Europejskiej, od początku 2016 roku kraje Wspólnoty będą zobowiązane do ograniczenia produkcji oraz sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Koniec z produkcją papierosów?
Swoją decyzję przedstawiciele Wspólnoty uzasadniają utrzymującą się wysoką liczbą palaczy, a co za tym idzie – przerażającym wzrostem zachorowań i zgonów wśród mieszkańców Unii.

Jak donoszą unijne media, od początku bieżącego roku odnotowano u co drugiego palacza zmiany chorobowe: co czwarty z nich choruje na raka płuc, natomiast co piąty – na raka krtani. Niestety, toksyczne związki zawarte w dymie tytoniowym coraz częściej doprowadzają także do śmierci.

Niewykluczone zatem, że tak drastyczne statystki wpłyną na decyzję Komisji Europejskiej o konieczności zaprzestania produkcji papierosów na terenie Unii Europejskiej.

Zdaniem ekspertów, podjęte środki zapobiegną masowej zachorowalności, a oszczędności z tego tytułu zrekompensują utratę wpływów dla krajowych budżetów.


Sprostowanie

Ten news okazał się naszym Prima Aprilisowym tematem. Palaczy uspokajamy, jak na razie zaprzestania produkcji papierosów nie będzie.


 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!