| Autor: kkj6

Małe browary dobrze sobie radzą

Biorąc pod uwagę brak państwowych browarów regionalnych można spodziewać się tego, że fundusze inwestycyjne zainteresują się sektorem małych browarów. Inwestycje mogą następować w drodze konsolidacji, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwój tego sektora.

Małe browary dobrze sobie radzą

Małe browary nie mają żadnych problemów z uzyskaniem dofinansowania. Zdaniem fachowców, w przypadku małych browarów niezbędne jest wprowadzenie odpowiedniego rygoru przy produkcji, który miałby wpływ na unikalny smak i charakter piwa. Podczas masowej wytwórczości jest to ciężkie do osiągnięcia.


Oczywiste jest to, że część funduszy uzna rynek małych browarów za pełen możliwości i różnych perspektyw. Niemniej jednak eksperci radzą, aby owe fundusze szerzej zainteresowały się inwestycjami w tym segmencie.


Niestety najczęściej kładą one nacisk na szybką stopę zwrotu, a w piwowarstwie okres ten sięga kilkunastu lat. Ważenie piwa potrzebuje cierpliwości, której fundusze inwestycyjne nie posiadają.


Jednakże regionalne browary podają, że upublicznianie małych browarów nie jest im w żadnym stopniu potrzebne. Większość przedsięwzięć mogą oni sfinansować z własnych środków pieniężnych i kredytów, które ze względu na ich popularność, banki chętnie udzielają.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!