| Autor: redakcja1

Ceny pomidorów spod osłon wyższe niż rok temu

Jak wynika z notowań Ministerstwa Rolnictwa. Ceny krajowych pomidorów spod osłon w drugiej połowie marca 2015 roku na rynkach hurtowych kształtowały się na poziomie o 4,8% większym niż przed rokiem, tj. 12,27 zł/kg – podaje Bank BGŻ.

Ceny pomidorów spod osłon wyższe niż rok temu

Ceny pomidorów

Podaż pomidorów na rynkach jest coraz większa do czego przyczynia się dosyć dobra pogoda. Większym cenom sprzyjają wyższe ceny pomidorów z importu.

Przeciętnie w marcu odnotowały one 9% zwyżkę niż przed rokiem tym samym kształtując się na poziomie 7,13 zł/kg. Według danych Hiszpańskiego Ministerstwa Rolnictwa wynika, że ceny pomidorów w tym kraju przeciętnie w pierwszych 7 tygodniach 2015 r. były o 25% większe, choć w skali roku wykazywały dość silny trend do spadków.

 

W związku z tym, z uwagi na większą podaż, ceny pomidorów zmaleją do poziomu niższego niż przed rokiem w drugim kwartale 2015 r. Zdaniem analityków Banku BGŻ, nie wiadomo jak rynek zareaguje na rosyjskie embargo w maju i czerwcu. Jego zeszłoroczny wpływ był odczuwalny w nieznacznym stopniu ze względu na obniżone dostawy sprowadzanych pomidorów.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!