| Autor: redakcja1

Ceny warzyw krajowych na Wielkanoc

Według notowań cen z 14.04.2017 r. na rynku hurtowym w Broniszach przeciętnie za większość krajowych warzyw tuż przed tegorocznymi świętami wielkanocnymi płacono mniej w relacji rocznej.

Ceny warzyw krajowych na Wielkanoc
Przeciętna cena pęczka rzodkiewki w tym dniu wyniosła 1,25 PLN, wobec 1,65 PLN w poprzednim roku, co oznacza spadek o 24%. Tańsza była również sałata masłowa, którą w hurcie sprzedawano po 2,15 PLN/szt., czyli o 28% mniej r/r.
 
Z kolei krajowe pomidory spod osłon były droższe, aż o 36%, niż przed rokiem i przeciętnie w hurcie można je było nabyć za 9,50 PLN/kg. Pęczek koperku średnio sprzedawano po 1,20 PLN, czyli o 20% taniej niż przed rokiem. Natomiast za kilogram chrzanu w hurcie trzeba było zapłacić 5,50 PLN, czyli o 29% mniej w relacji rocznej. Jak wskazuje Magdalena Kowalewska, ekspert rynków rolnych BGŻ BNP Paribas, główkę czosnku w hurcie sprzedawano po 1,60 PLN, czyli na podobnym poziomie, jak w poprzednim roku.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!