| Autor: redakcja1

Dobre zbiory hiszpańskiego czosnku

Po raz kolejny w 2016 roku hiszpańscy producenci czosnku odnotowali bardzo korzystne zbiory.

Dobre zbiory hiszpańskiego czosnku
Całkowita powierzchnia upraw tego warzywa była o 5% większa niż rok wcześniej i wyniosła 21 tys. ha, a wielkość zbiorów z zeszłego roku oceniono na 200,0 tys. ton. W minionym roku o 5% wzrosła wielkość eksportu czosnku z Hiszpanii – w sumie wywieziono go 150,0 tys. ton. Całkowita wartość wysłanego czosnku przekroczyła 350,0 mln euro, a średnia cena kształtowała się na poziomie 2,3 euro/kg.
 
Do państw Unii Europejskiej hiszpańscy eksporterzy wyeksportowali łącznie 100,0 tys. ton czosnku, spore ilości trafiły także na rynki pozaunijne - w tym szczególnie do RPA, Stanów Zjednoczonych, Brazylii czy Kanady i Japonii.
 
W przypadku hiszpańskiego zakupu - w roku 2016 osiągnął wielkość 7,2 tys. ton i był tym samym o 2,0 tys. ton większy względem roku wcześniejszego. Cena za sprowadzany produkt to 1,7 euro/kg. Zdaniem FAMMU/FAPA, większość importowanego produktu – 3,7 tys. ton to czosnek „unijny”, zakupiony przede wszystkim we Francji – 1,85 tys. ton Holandii i Wielkiej Brytanii. Spoza państw unijnych na hiszpański rynek czosnek trafiło w większości z Chin – 2,0 tys. ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!