| Autor: redakcja1

Niższe zbiory kalafiorów we Francji

Według lipcowych szacunków, tegoroczne zbiory kalafiorów we Francji wyniosą 291,8 tys. ton. W odniesieniu do zeszłorocznych zbiorów to o 5% mniej, a w stosunku do średniej wielkości produkcji z ostatnich pięciu lat to 14% spadek – podaje FAMMU/FAPA.

Niższe zbiory kalafiorów we Francji

Zbiory kalafiorów we Francji

Najwięcej tych warzyw zebrane zostanie na zachodzie kraju w ilości 251 tys. ton. W porównaniu do roku poprzedniego areał upraw kalafiorów pozostał na niezmiennym poziomie, ale wobec średniej wielkości z okresu lat 2009-2014 zmalał o 10%.

 

Głównym producentem kalafiorów w państwach Unii Europejskiej jest Hiszpania z 25% udziałem w produkcji, a następnie Włochy i Francja z 15-16% udziałem. Całkowite zbiory unijnych kalafiorów kształtują się w granicy 2,1 mln ton.

 

W 2014 roku Francuzi wyeksportowali łącznie 141,4 tys. ton kalafiorów w tym 134 tys. ton do pozostałych państw unijnych, przy czym najwięcej do Niemiec – 51 tys. ton oraz Holandii – 21,3 tys. ton, a jedynie 7,8 tys. ton do państw pozaunijnych. W porównywalnym okresie zaimportowali 48,6 tys. ton tych warzyw w tym przeszło 43 tys. ton z państw unijnych, w tym 36,3 tys. ton z Hiszpanii.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!