| Autor: mikolaj

Niemcy: Pomidor najpopulraniejszy, spożycie na poziomie 25 kg/os

Pomidor jest najchętniej spożywanym warzywem w Niemczech. Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez niemiecką Narodową Agencję ds.Rolnictwa i Żywności, w sezonie 2012/2013 oraz w sezonie 2013/2014 średnie spożycie pomidorów przypadające na 1 obywatela wyniosło 24,9 kg.

Niemcy: Pomidor najpopulraniejszy, spożycie na poziomie 25 kg/os

Konsumpcja pomidorów w Niemczech

Około 8,5 kg stanowiła konsumpcja samych świeżych pomidorów, a pozostałe 16,4 kg przypadające na 1 osobę to przetwory pomidorowe. Tym samym pomidory oraz ich przetwory od lat pozostają cieszącymi się największą popularnością produktami na niemieckim ryku.

Jak podaje FAMMU/FAPA, w minionym, 2014 roku Niemcy zaimportowali łącznie 701,0 tys. ton pomidorów, w tym około 92% to warzywa sprowadzone z państw unijnych. Najwięcej pomidorów Niemcy zaimportowali z Holandii – 309,0 tys. ton oraz 164,0 tys. ton z Hiszpanii. Spoza państw unijnych największym dostawcą pomidorów na niemiecki rynek było w minionym roku Maroko z wynikiem 50,0 tys. ton
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!