Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rośnie unijny import warzyw. Maroko, Egipt i Turcja czołowymi dostawcami

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszej połowie bieżącego roku Unia Europejska zaimportowała 1,55 mln ton o wartości...

W pierwszej połowie bieżącego roku Unia Europejska zaimportowała 1,55 mln ton o wartości 1,602 mld euro, a więc więcej o 23% produktów w ujęciu ilościowym i o 11% w ujęciu wartościowym warzyw.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Import warzyw do UE

W pierwszej połowie 2016 roku dostawy z Maroka wzrosły w ujęciu ilościowym o 13% do 482,5 tys. ton. W przypadku dostaw z Egiptu – zwiększyły się one o 10% do 250,5 tys. ton. W sumie kraje unijne z Maroka sprowadziły 31% całkowitych dostaw na unijny rynek warzyw, a z Egiptu - 15%. Wartość marokańskich warzyw przekroczyła sumę 591,6 mln euro, a egipskich - 155,5 mln euro.
 
Jak zauważa FAMMU/FAPA, najwięcej z Maroka sprowadzono pomidorów – 247,2 tys. ton o wartości prawie 250 mln euro, a zatem więcej o 8% względem roku poprzedniego w ujęciu ilościowym i o 7% w wartościowym. W przypadku dostaw z Egiptu dominowały w nich ziemniaki z wynikiem 157,5 tys. ton oraz cebula z 72,3 tys. ton.
 
Poza wspomnianymi dwoma krajami z państw trzecich Unia importowała spore ilości warzyw również z Turcji – 238 tys. ton z dominującymi tu ziemniakami – 173,5 tys. ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynki hurtowe – dla rolnika i konsumenta
 • Rynki hurtowe – dla rolnika i konsumenta

  − Na globalnym rynku handlu towarami rolno-spożywczymi potrzebne są polskie podmioty, które będą oferować rolnikom godziwą zapłatę za ich produkty rolno-spożywcze. Będą to swego rodzaju...
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl