Kategorie
Poznaj produkty
-
Oleje Fuchs
2020-03-25 -
Rozdrabniacze gałęzi KRUKOWIAK
2012-03-15 -
WIERTNICA seria 300/400/500/600/700
2012-01-05 -
Siewnik SP Maschio Gaspardo
2020-05-11
W tym roku mniej warzyw zostanie przetworzonych
Na dzień 26 maja tego roku szacuje się, że będzie zdecydowanie mniej warzyw z powodu suszy czy niekorzystnej aury pogodowej trwającej od stycznia do mają obecnego roku.
W wyniku suszy głównie ucierpiały południowe obszary Europy. Oznacza to największe straty w zbiorach cebuli, marchwi, fasoli, szpinaku, kalafiorów czy też brokuł. Jeżeli aura nie ulegnie zmianie, to tegoroczne zbiory tych warzyw mogą być mniejsze o blisko 20 procent. W związku z tym, ceny kontrakcyjne wzrosną.
W roku ubiegłym całkowity kontyngent warzyw przetworzonych, w tym mrożonych i tych w puszkach był mniejszy o ponad 10 procent w stosunku do roku wcześniejszego. Odnotowany spadek jest wynikiem niższych zbiorów oraz likwidacji niektórych areałów upraw.
W zeszłym roku w Unii Europejskiej osiągnięto poziom 2,331 mln ton warzyw w puszkach oraz 2,995 mln ton warzyw mrożonych.
