| Autor: redakcja1

Ceny zbóż na giełdach światowych – 6.05.2012

Rynki towarowe falują w rytm zmian najważniejszej pary walutowej świata (EUR/USD). Ta zaś po serii silnych spadków próbuje odbić się nieco w górę, dając szanse na wzrosty notowań kontraktów na towary. We wtorek notowania euro spadały względem dolara, dzisiaj euro zyskuje na wartości i tak też zachowują się notowania kontraktów na zboża. Wczoraj mieliśmy do czynienia z lekkimi przecenami zarówno za oceanem, jak i na Matif.

Ceny zbóż na giełdach światowych – 6.05.2012
Dzisiaj przed południem notowania zbóż, także innych towarów i surowców wyświetlane są w kolorze zielonym.
 
Notowania z wtorku (5-06-2012)
 
Giełda CBOT w Chicago

Kukurydza. Kontrakt lipcowy na kukurydzę stracił minimalnie podczas wczorajszej sesji (-0,1%), za to seria grudniowa poszybowała w dół aż o 3,2%. Na koniec dnia tona pszenicy z dostawą w lipcu została wyceniona na ok. 223,4 dolarów.

Pszenica. Pszenica z dostawą w lipcu straciła we wtorek ok. 2,3%, co doprowadziło cenę ziarna do poziomu 225,4 dolarów/tonę.
 
Giełda MATIF w Paryżu:

Kukurydza. Czerwcowy kontrakt na kukurydzę (ostatni dzień notowań) zakończył wczorajszą sesję na poziomie o 2,5% niższym od poniedziałkowego zamknięcia, a za tonę tego towaru trzeba było zapłacić 203 euro.

 
Pszenica. Podczas wtorkowej sesji kontrakt z dostawą w listopadzie stracił 0,5%. Paryska pszenica potaniała o 1 euro, dochodząc na koniec dnia do poziomu 205,5 eur/t.
 
Notowania złotego z godziny 10:55 (środa – 6.06.2012):
 
EUR/PLN = 4,34 w porównaniu do 4,39 we wtorek rano;
USD/PLN = 3,47 w porównaniu do 3,53 we wtorek rano;
CHF/PLN = 3,61 w porównaniu do 3,65 we wtorek rano;
 
Raport przygotował Andrzej Bąk - WGT S.A.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!