Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Na rynku pojawiły się jagody. Truskawki i czereśnie potaniały

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od początku kalendarzowego lata w sprzedaży są leśne jagody. Pierwsze dostawy miały dość...

Od początku kalendarzowego lata w sprzedaży są leśne jagody. Pierwsze dostawy miały dość wysoką cenę, około 21 zł za kilogram. Jednak wystarczyło parę dni i 26 czerwca, w ofercie Rynku Hurtowego Bronisze, cena kilograma jagód spadła do poziomu 14-16 zł. Ceny truskawek, dominującego w tym okresie krajowego owocu, od 2,50 zł do 4-5 zł za kilogram, w zależności od wielkości dostaw w danym dniu. Truskawki są około 15-20% droższe niż rok temu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny czereśni

W czereśniach zmiany odmianowe, kończy się odmiana Burlat, w to miejsce wchodzi Poznańska. Oczywiście są także owoce odmian Van, Summit, Vanda. Ceny, w ofercie hurtowej, od 5 do 9 zł  za kilogram. Najtaniej za Poznańską, najdrożej za Summit i Van. Czereśnie są tańsze niż w 2014 roku około 15-20%.

Ceny borówek i malin w dół

Od 10 dni, w ofercie handlowej krajowych owoców, są także maliny i borówki amerykańskie. Te owoce pochodzą spod wysokich tuneli. Ceny dość Wysokie, bo maliny są w cenie od 14-16 zł/kg, borówki 35-40 zł/kg.  Daje się jednak zauważyć systematyczny spadek cen, ze względu na rosnącą podaż. Zaledwie 2 dni temu ceny malin i borówek było od 8 do 10 zł wyższe.

W tym tygodniu są już sprowadzane z Włoch, Grecji i Hiszpanii arbuzy, w cenie 1,95 – do 2,30  za kilogram, ceny takie same jak rok temu.

Są już wszystkie polskie warzywa, oczywiście znaczna część pochodzi spod osłon – papryka, bakłażany, fasola szparagowa, brokuły i kalafiory.

W ostatnich dniach zanotowano duże wahania cen kapusty, kalafiorów i brokułów wynikające z różnicy dostaw. Ceny wahały się od 1,50 do 3 zł za sztukę.

Tanieją młode ziemniaki

Tanieją ziemniaki młode, w połowie tygodnia, w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach sprzedawane były w cenie po 1 zł za kilogram, teraz  od 66 groszy do 86 groszy za kilogram, czyli za 15 kilogramowy worek tylko 10-13 zł.

Ogórki po 2 zł/kg

Udało się przywrócić normalną cenę ogórków czyli około 2 zł za kilogram, bowiem w połowie tygodnia ceny spadły do 1 zł, co dla producentów oznaczało znaczne straty. Powodem gwałtownego spadku cen były zwiększone, ze względu na wymianę upraw szklarniowych, dostawy.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole
 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na...
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach

  18 maja br. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP 8 maja br. i opublikowana w...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Działania na rynku warzyw
 • Działania na rynku warzyw

  Działania podejmowane przez resort rolnictwa na rynku warzyw omawiał podczas konferencji prasowej minister Krzysztof Jurgiel.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl