| Autor: mikolaj

Na rynku pojawiły się pierwsze wiśnie

Na Rynku Hurtowym w Broniszach pojawiły się wiśnie. Ceny są jeszcze wysokie i wynoszą 9 zł/kg. Owoce są trochę wcześniej niż rok temu.

Na rynku pojawiły się pierwsze wiśnie

Ceny owoców

Ceny czereśni od 6 zł do 12 zł za wielkoowocowe odmiany. Truskawki od 3 do 6 zł za kilogram. Cena zależy od odmiany i wielkości owoców, Teraz jest już najwyższa pora na zrobienie przetworów z tych właśnie owoców. W ofercie handlowej są także jeżyny w cenie 8 zł za opakowanie 250 gram.

Ceny warzyw

Jest także słodki groszek łuskany i w strąkach. Groszek w strąkach w cenie od 8 do 10 zł za kilogram, ale opakowanie to 5 kilogramów. Ogórki do kwaszenia też w opakowaniach po 5 kilogramów, w cenie 12 zł za worek. Polscy producenci oferują także spore partie bobu, w cenie 6,5 do 7,00 zł za kilogram.

Ceny kalafiorów i młodej kapusty zrównały się i na Rynku w Broniszach te warzywa sprzedawane są w cenie od 1,50 zł do 2 zł za sztukę.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!