| Autor: redakcja1

Ceny warzyw i jabłek. Przed świętami rośnie popyt i podaż

Z uwagi na nadchodzące Święta Wielkanocne, na rynku hurtowym widać coraz większe zainteresowanie zakupami nowalijek. Sporo wczesnych warzyw jest w cenach porównywalnych z cenami sprzed roku. Krajowe ogórki spod osłon, są z kolei o 10% tańsze w odniesieniu do zeszłorocznych z ubiegłym rokiem. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach są one w cenie od 3,75 do 5,00 zł za kilogram przy opakowaniu 5 kilogramów.

Ceny warzyw i jabłek. Przed świętami rośnie popyt i podaż

Ceny pomidorów

Jak wskazuje Rynek Hurtowy Bronisze, marzec, ze względu na niskie temperatury nocą, nie sprzyjał produkcji szklarniowej. Pomimo tego krajowe pomidory są, podobnie jak ogórki, 10% tańsze, porównując aktualną cenę z ceną w 2014 roku. Pomidory czerwone kosztują od 48 do 72 zł za opakowanie - 8-12 zł/kg, za pomidory malinowe, w ofercie hurtowej cena waha się od 72 do 100 zł za opakowanie - 12-17 zł za kg. Według producentów, z każdym dniem cena nowalijek będzie maleć, o ile nie nastąpi gwałtowny spadek temperatur.

Ceny rzodkiewki, sałaty i koperku

Krajowej rzodkiewki jest już dość sporo, ale na razie jest ona dalej droższa od importowanej. Pęczek sprzedawany jest w cenie od 1,50 do 2 zł, a sprowadzana po 1,20 zł-1,50 zł. Podobna tendencja dotyczy również sałaty masłowej. Krajowa w ofercie hurtowej kosztuje 2,30 – 3,50 zł w zależności od wielkości główki, a importowana mniej o 0,40 zł, tj. od 1,90 zł do 3,10 zł za sztukę, ale w opakowaniach od 12 do 16 sztuk – w zależności od wielkości główki sałaty. Koperek i natka sprzedawane w mendlach po 15 sztuk, kosztują odpowiednio od 1,50 do 2 zł za pęczek oraz od 0,70 zł – za mały pęczek do 1,66 zł za natkę ekstra ze szklarni.

Kapusta kwaszona tańsza o 20%

O 20% tańsza niż rok temu jest kapusta kwaszona, co związane jest z niskimi cenami sprzedaży jesienią kapusty świeżej. Pomimo, że warzywa z produkcji zeszłorocznej są dość tanie to jednak daje się teraz zauważyć trend przednówkowy, a więc nieznaczny, choć sukcesywny wzrost cen. Kapusta biała jest w cenie zbliżonej do ubiegłorocznej – 15 zł za worek 20 kilogramowy.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!