Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny warzyw i jabłek. Przed świętami rośnie popyt i podaż

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z uwagi na nadchodzące Święta Wielkanocne, na rynku hurtowym widać coraz większe...

Z uwagi na nadchodzące Święta Wielkanocne, na rynku hurtowym widać coraz większe zainteresowanie zakupami nowalijek. Sporo wczesnych warzyw jest w cenach porównywalnych z cenami sprzed roku. Krajowe ogórki spod osłon, są z kolei o 10% tańsze w odniesieniu do zeszłorocznych z ubiegłym rokiem. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach są one w cenie od 3,75 do 5,00 zł za kilogram przy opakowaniu 5 kilogramów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny pomidorów

Jak wskazuje Rynek Hurtowy Bronisze, marzec, ze względu na niskie temperatury nocą, nie sprzyjał produkcji szklarniowej. Pomimo tego krajowe pomidory są, podobnie jak ogórki, 10% tańsze, porównując aktualną cenę z ceną w 2014 roku. Pomidory czerwone kosztują od 48 do 72 zł za opakowanie - 8-12 zł/kg, za pomidory malinowe, w ofercie hurtowej cena waha się od 72 do 100 zł za opakowanie - 12-17 zł za kg. Według producentów, z każdym dniem cena nowalijek będzie maleć, o ile nie nastąpi gwałtowny spadek temperatur.

Ceny rzodkiewki, sałaty i koperku

Krajowej rzodkiewki jest już dość sporo, ale na razie jest ona dalej droższa od importowanej. Pęczek sprzedawany jest w cenie od 1,50 do 2 zł, a sprowadzana po 1,20 zł-1,50 zł. Podobna tendencja dotyczy również sałaty masłowej. Krajowa w ofercie hurtowej kosztuje 2,30 – 3,50 zł w zależności od wielkości główki, a importowana mniej o 0,40 zł, tj. od 1,90 zł do 3,10 zł za sztukę, ale w opakowaniach od 12 do 16 sztuk – w zależności od wielkości główki sałaty. Koperek i natka sprzedawane w mendlach po 15 sztuk, kosztują odpowiednio od 1,50 do 2 zł za pęczek oraz od 0,70 zł – za mały pęczek do 1,66 zł za natkę ekstra ze szklarni.

Kapusta kwaszona tańsza o 20%

O 20% tańsza niż rok temu jest kapusta kwaszona, co związane jest z niskimi cenami sprzedaży jesienią kapusty świeżej. Pomimo, że warzywa z produkcji zeszłorocznej są dość tanie to jednak daje się teraz zauważyć trend przednówkowy, a więc nieznaczny, choć sukcesywny wzrost cen. Kapusta biała jest w cenie zbliżonej do ubiegłorocznej – 15 zł za worek 20 kilogramowy.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole
 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na...
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach

  18 maja br. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP 8 maja br. i opublikowana w...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Działania na rynku warzyw
 • Działania na rynku warzyw

  Działania podejmowane przez resort rolnictwa na rynku warzyw omawiał podczas konferencji prasowej minister Krzysztof Jurgiel.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl