Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
WIR ws. systemu płatności obszarowych w Polsce w latach 2015-2020

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wielkopolska Izba Rolnicza przystąpiła do konsultacji społecznych na temat projektu "Systemu...

Wielkopolska Izba Rolnicza przystąpiła do konsultacji społecznych na temat projektu "Systemu płatności obszarowych w Polsce w latach 2015-2020" podczas obrad XIV Walnego Zgromadzenia w Kaczkach Średnich. Wypracowane wówczas stanowisko zostało szeroko omówione i doprecyzowane podczas spotkania poświęconego tej tematyce w dniu 8 lipca w siedzibie WIR.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Do biura wojewódzkiego napłynęły uwagi do projektu dokumentu, które zostały zebrane i przeanalizowane. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele samorządu rolniczego działając na rzecz i imieniu wielkopolskich rolników zgodnie stwierdzili, że przyjęte rozwiązania muszą być przejrzyste i zapobiegać nieczystym sytuacjom prowadzącym do nadużyć.

Czytaj więcej o nowym systemie płatności bezpośrednich w latach 2015-2020

Podczas merytorycznej dyskusji podjęto min. tematykę dopłat powiązanych z produkcją, szczególności dla producentów bydła rzeźnego i krów mlecznych, płatności do skrobi ziemniaczanej i buraków cukrowych. System wsparcia dla tych gałęzi produkcji rolniczej jest niezbędny.

Uczestnicy spotkania wnieśli również o wsparcie dla producentów trzody chlewnej, gdyż sytuacja ekonomiczna tej gałęzi produkcji rolnej ulega systematycznemu pogorszaniu.

Pobierz projekt systemu płatności bezpośrednich w Polsce w latach 2015-2020

Dużo wątpliwości zebranych budziły przytoczone w dokumencie definicje min. małego gospodarstwa, młodej osoby prawnej, czy też rolnika aktywnego zawodowo. Wszystkie uwagi i sugestie zostały zebrane w stanowisku Wielkopolskiej Izby Rolniczej w sprawie projektu "Systemu płatności bezpośrednich w Polsce w latach 2015-2020", które zostało przesłane do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl