| Autor: redakcja1

XIII Targi Rolno - Ogrodnicze w Przygodzicach

22 kwietnia miała miejsce trzynasta edycja Targów Rolno-Ogrodniczych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

XIII Targi Rolno - Ogrodnicze w Przygodzicach
Impreza od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców i kupujących. W tym roku zaprezentowało się ponad dwustu wystawców, wśród których tradycyjnie dominowały stoiska ogrodnicze.
 
Swoje oferty przedstawili sprzedawcy oraz producenci maszyn rolniczych i ogrodniczych, materiałów budowlanych, urządzeń ekologicznych, wyposażenia budynków inwentarskich, firmy paszowe, banki, instytucje działające w otoczeniu rolnictwa, w tym także Wielkopolska Izba Rolnicza, oraz wystawcy rękodzieła i rzemiosła.
 
W programie targów znalazły się pokazy bryczek konnych, pilarzy, konkursy na najpiękniejsze stoisko oraz produkt targowy. Dla zwiedzających otwarto Izbę Tradycji Rolniczej w zabytkowym spichlerzu i Chatę Regionalną. Odbyły się także pokazy sprzętów militarnych oraz starych pojazdów.
 
Szacuje się, że targi odwiedziło kilka tysięcy gości. Wśród nich byli senator RP Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, członek zarządu województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, samorządowcy z całego powiatu ze starostą ostrowskim Pawłem Rajskim i Wójtem Gminy Przygodzice Krzysztofem Rasiakiem, a także pełniący obowiązki dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu Mirosław Szempiński.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!