| Autor: oxytree

10-ha plantacja Oxytree w Lubuskiem – FILM

Liczba plantacji Oxytree w Polsce rośnie z roku na rok. Powiększa się również ich powierzchnia – zakładane na próbę 1- i 2-hektarowe plantacje to dziś 8- i 10-hektarowe uprawy. Jedną z nich jest plantacja Oxytree w woj. lubuskim.

10-ha plantacja Oxytree w Lubuskiem – FILM
Plantacja, która liczy ponad 5000 szybko rosnących drzew znajduje się w miejscowości Przytoczna. Założona w 2017 roku, poniekąd na próbę, liczyła początkowo 25000 drzew. Uprawa szybko okazała się dobrym wyborem – Oxytree dobrze się przyjęły, a dzięki optymalnym warunkom prawidłowo przezimowały. W maju 2018 roku właściciel plantacji przyciął drzewka, zgodnie z zaleceniami dystrybutora sadzonek.  Jak mówi Specjalista ds. Upraw Oxytree Kamil Jakubowski z Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o.:
 
- Cięcie pielęgnacyjne, wykonywane rok po nasadzeniach, stymuluje drzewo do szybszego wzrostu, wzmacnia system korzeniowy i daje nam możliwość wyboru pędu głównego, z którego wyprowadzimy wysokie i silne drzewo.
 
Przycięte drzewa od maja do października 2018 roku osiągnęły prawie 4 metry, a obwód pnia niektórych okazów przekroczył 20 cm. Zabiegi pielęgnacyjne to nie wszystko – w pierwszych latach uprawy najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie. Właściciel plantacji wybrał kroplujący system nawadniający z podwójnym filtrem. Dzięki temu każde drzewko otrzymuje optymalną ilość wody, co wspomaga ich prawidłowy rozwój.
 
 

Oczekiwane rezultaty uprawy Oxytree przekonały rolnika, który w tym roku powiększył plantację o kolejne 25000 drzew. Dziś jest właścicielem 10-hektarowej plantacji, która na wszystkich robi olbrzymie wrażenie. 11 października plantację odwiedzili przedstawiciele Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., aby sprawdzić kondycję drzew. Oxytree rozwijają się bez zarzutu, powoli przygotowują się do zimy i zrzucają liście. 
 

Więcej o Oxytree i zakładaniu uprawy szybko rosnących drzew znajdziecie w FILMIE, który powstało podczas wizyty na plantacji.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!