| Autor: redakcja6

Świńska grypa atakuje ze zdwojoną siłą - jest pierwsza ofiara śmiertlena

Wirus A/H1N1, zwany inaczej świńską grypą, który zaatakował powtórnie w Polsce, przyczynił się do śmierci jednej osoby w Bielsku-Białej.

Świńska grypa atakuje ze zdwojoną siłą - jest pierwsza ofiara śmiertlena
Jednak, jak podkreśla dyrektor tej placów, wirus świńskiej grypy nie był bezpośrednią przyczyną śmierci.

Na oddziałe wojewódzkiego szpilata w Bielsku-Białej przebywa nadal 12 chorych. Grypa panuje również w Suchej Beskidzkiej. Tam zaatakowała 2 osoby.

Na podstawie przeprowadzonych badań,
 u wszystkich tych osób potwierdzono obecność wirusa A/H1N1. Zdaniem rzeczniczki szpitala w Bielsku-Białej, pacjenci są w różnym stadium choroby. Z kolei stan przebywających w rejonowym szpitalu w Suchej Beskidzkiej osób, dyrektor szpitala określił jako ciężki, ale stabilny.
 
W związku z rozprzestrzeniającą się w tym miejscowościach chorobą, oba szpitale wprowadziły w czwartek odpowiednie restrykcje, jeśli chodzi o odwiedziny chorych. Całkowicie wstrzymane zostały w Bielsku-Białej, natomiast częściowo zakazane w Suchej Beskidzkiej. W drugim przypadku zalecono również, aby na teren szpitala nie wprowadzano osób w podeszłym wieku i dzieci do lat 12 niezaszczepionych przeciw tej chorobie, a także osób z objawami świeżej infekcji wirusowej.
 
Zdaniem specjalistów, wirus ten nie jest niebezpieczny, jeśli odpowiednio wcześniej zaszczepimy się przeciwko grypie sezonowej.
 
Wcześniejsze przypadki grypy A/H1N1 na terenie Polski miały miejsce w 2010 roku. Każdego roku w Polsce z powodu grypy umiera kilkaset osób.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!