| Autor: redakcja1

Bank BNP Paribas podnosi limit dla płatności zbliżeniowych

Od 20 marca Bank BNP Paribas podnosi limit dla płatności zbliżeniowych realizowanych kartami Mastercard. Przy transakcjach do 100 złotych, nie będzie konieczności podawania numeru PIN. Warunkiem zrealizowania takiej transakcji jest aktualizacja oprogramowania terminali w sklepach i punktach usługowych.

Bank BNP Paribas podnosi limit dla płatności zbliżeniowych
Bank wprowadza zmianę w najwcześniejszym możliwym terminie, wraz z nowymi regulacjami  Mastercard. Wprowadzane udogodnienie nie wymaga podejmowania żadnych działań przez posiadaczy kart z logo tej organizacji.
- Podniesienie limitu to działanie profilaktyczne, które może być elementem ograniczającym ryzyko zarażenia COVID-19. Rezygnacja z płatności gotówką oraz konieczności wpisywania PINu zwiększa bowiem szansę na uniknięcie kontaktu z patogenem. Z tego samego powodu zachęcamy naszych klientów do korzystania z elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay. To szybka i wygodna forma płatności, umożliwiająca dokonywanie transakcji bez konieczności wpisywania PINu i ograniczająca fizyczny kontakt z terminalami – mówi Tomasz Dymowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas.

Dodanie karty do elektronicznego portfela w telefonie jest proste i zajmuje najwyżej kilka minut. Warto to zrobić jak najszybciej – dodaje Tomasz Dymowski.
Zmiana wprowadzona przez Bank BNP Paribas nie oznacza, że dokonanie transakcji zbliżeniowych na kwotę powyżej 50 złotych bez podawania PINu będzie dostępne wszędzie już od piątku. Taka możliwość będzie pojawiała się w punktach handlowo-usługowych stopniowo, wraz z dostosowaniem poszczególnych urządzeń do obsługi nowego limitu. Proces ten jest niezależny od Banku i może potrwać nawet kilka miesięcy.  
Bank BNP Paribas pracuje nad tym, by możliwie jak najszybciej wprowadzić wyższy limit płatności bez PIN również dla kart Visa.
 
Pierwotnie wyższe limity dla bezstykowych płatności kartowych miał wejść w życie w Polsce w drugiej połowie tego roku, prace jednak przyspieszyły w związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!