| Autor: redakcja1

Bezrobocie dalej spada, a zatrudnienie rośnie

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w sierpniu 2018 r. spadła o 15,9 proc. w stosunku do poprzedniego roku i aż o 3,5 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

Bezrobocie dalej spada, a zatrudnienie rośnie
Ubyło też  zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych do 958,6 tys. w sierpniu,  z 961,8 tys. osób w lipcu 2018 roku.
 
W sierpniu br. stopa bezrobocia wyniosła 5,8 proc., spadając z lipcowego poziomu 5,9 proc.
 
Z informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że stopa bezrobocia nie osiągnęła 10 procent w żadnym z województw. W porównaniu z lipcem br. zmniejszyła się w dwóch: kujawsko-pomorskim oraz łódzkim, a wzrosła tylko w jednym województwie, w pomorskim. W reszcie województw pozostała tym samym poziomie.
 
Według GUS, przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu br. wyniosło 6,2 mln osób i było o 3,4 proc. wyższe niż przed rokiem ( i o  3,5 proc. niż wyższe w lipcu br.).
 
Pracy przybyło szczególnie w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 7,8 proc.), transporcie i gospodarce magazynowej (o 7,1 proc.), budownictwie (o 5,2 proc.), zakwaterowaniu i gastronomii (o 4,6 proc.) oraz informacji i komunikacji (o 4,2 proc.).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!