| Autor: redakcja1

Dobre wieści z rynku pracy

Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw unijnych pod względem najniższej stopy bezrobocia.

Dobre wieści z rynku pracy
Według danych Eurostatu stopa bezrobocia wyniosła w naszym kraju w czerwcu tylko 3%. Daje to Polsce drugie miejsce wśród wszystkich państwa europejskich, podobnie jak w poprzednim miesiącu.
 
- To bardzo dobre wiadomości dla naszego kraju. Najnowsze dane Eurostatu są kolejnym dowodem na to, że  działania podjęte przez rząd znacząco przyczyniły się do obniżenia ryzyka utraty pracy i zniwelowały negatywne skutki zamrożenia gospodarki w związku z pandemią koronawirusa – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 
Polska w czołówce
 
Jedynie Czechy z wynikiem 2,6% osiągnęły stopę bezrobocia niższą niż w Polsce. Zaraz za nami są Niemcy i Malta (4,2%) oraz Niderlandy (4,3%). Zestawienie zamyka Hiszpania (15,6%).
 
Trzyprocentowa  stop bezrobocia w Polsce to ponad dwa razy mniej niż średnia dla wszystkich państw unijnych, która w czerwcu wyniosła 7,1%. Dla państw strefy euro wskaźnik ten był jeszcze wyższy - 7,8%.
 
- Dzięki różnorodnym instrumentom wsparcia codziennie chronimy ponad 5 milionów miejsc pracy. Do wszystkich sektorów gospodarki trafiła pomoc finansowa o niespotykanej dotąd skali. Rządowe wsparcie dla przedsiębiorców to już 123 mld zł. Dane Eurostatu pokazują, że przez ten najtrudniejszy okres ostatnich miesięcy przeszliśmy niemal suchą stopą – mówi minister Marlena Maląg.


Tagi:
źródło: