| Autor: redakcja1

Eurostat: Polska na podium krajów z najniższym bezrobociem

Według najnowszego badania Eurostatu, w lipcu br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,3 proc. To oznacza, że utrzymuje się na takim samym poziomie od maja br. i jest nadal poniżej średniej europejskiej, która w lipcu wyniosła 6,3 proc. W strefie euro było to 7,5 proc.

Eurostat: Polska na podium krajów z najniższym bezrobociem
Polska znalazła się na 3. miejscu jeśli chodzi o najniższe bezrobocie w krajach Unii Europejskiej. Ranking otwierają Czechy ze stopą bezrobocia na poziomie 2,1 proc., drugie miejsce na podium przypadło Niemcom, gdzie stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie 3 proc. Zestawienie zamyka Grecja z bezrobociem na poziomie 17,2 proc. (dane za maj br.). 

Średnia dla strefy euro w lipcu br. wynosiła 7,5 proc. Stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej wyniosła w lipcu br. 6,3 proc. W obu przypadkach nie nastąpiła zmiana w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W lipcu br. według Eurostatu w Polsce było 554 tys. bezrobotnych, o 3 tys. mniej niż miesiąc wcześniej. W lipcu 2018 r. liczba osób bezrobotnych wyniosła 651 tys., stopa bezrobocia wyniosła 3,8 proc.

W porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszyła się również liczba młodych bezrobotnych. Według danych Eurostatu w lipcu 2018 r. bezrobotnych Polaków w wieku poniżej 25 lat było 153 tys. (stopa bezrobocia na poziomie 12 proc.).
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!