| Autor: redakcja1

Eurostat: w kwietniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3 proc.

Eurostat podał, że stopa bezrobocia w kwietniu w Polsce wyniosła 3 proc. „Te dane kolejny raz potwierdzają, że jesteśmy w czołówce państw UE z najniższym poziomem bezrobocia. W Polsce jest ono o ponad połowę niższe niż średnia unijna” – zwraca uwagę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Eurostat: w kwietniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3 proc.
W kwietniu br. stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła 6,2 proc. – wynika z danych Eurostatu. W strefie euro było to 6,8 proc. Polska – wspólnie z Niemcami – znalazła się na drugim miejscu wśród krajów o najniższej stopie bezrobocia (3 proc.).

„Powoli zaczynamy już przyzwyczajać się do tego, że Polska jest jednym z unijnych liderów pod względem niskiego poziomu bezrobocia. Tylko jeden kraj, Czechy, może się pochwalić lepszym wynikiem. Eurostat potwierdził w swoich danych, że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna. Już od czterech miesięcy bezrobocie w Polsce, liczone według tej metodologii, jest szacowane na tym samym, 3-procentowym poziomie” – zwraca uwagę minister Marlena Maląg.
Najniższy poziom bezrobocia w krajach UE odnotowano w Czechach (2,4 proc.), Polsce i Niemczech (po 3 proc.). Natomiast najwyższe bezrobocie zaobserwowano w Hiszpanii (13,3 proc.), Grecji (12,7) oraz we Włoszech (8,4 proc.).

Zgodnie z szacunkami Eurostatu, liczba osób bezrobotnych w Polsce w kwietniu wyniosła 526 tys. – to o 97 tys. mniej niż przed rokiem.
 


Tagi:
źródło: