Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (5.02.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 5 lutego 2014 r. Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzyła informację Ministra...

Dnia 5 lutego 2014 r. Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzyła informację Ministra Środowiska o stanowisku rządu do przedstawionego przez Komisję Europejską państwom członkowskim wniosku w sprawie uprawy kukurydzy GMO (odmiana Pioneer 1507).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska - Janusz Zaleski poinformował, że Polska zdecydowanie opowiada się za odrzuceniem projektu Decyzji Rady dotyczącej wprowadzenia do obrotu w celu uprawy, zgodnie z Dyrektywą 2001/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, kukurydzy genetycznie modyfikowanej „Pioneer 1507”.

Komisja rozpatrzyła informację Ministrów: Finansów, Infrastruktury i Rozwoju oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat pakietu legislacyjnego Nowej Perspektywy Finansowej; akty delegowane Komisji Europejskiej.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju - Marceli Niezgoda poinformował, że w rozporządzeniach dotyczących polityki spójności zwarte zostały upoważnienia do wydania przez KE szeregu aktów delegowanych. Pierwsze, przyjęte w dniu 7 stycznia br. dotyczą usprawnienia konsultacji i dialogu we wdrażaniu, monitorowaniu i ocenie programów realizowanych w ramach polityki spójności.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krystyna Gurbiel poinformowała, że w czasie prac nad rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi reformy Wspólnej Polityki Rolnej Rada i PE przyznały KE szereg uprawnień do wydawania aktów delegowanych. Pierwsze projekty zostały przedstawione grupom eksperckim w listopadzie 2013 r., a konsultacje na tym poziomie zakończyły się w grudniu, po czym skierowano je do konsultacji wewnętrznych w KE. Dotyczą one płatności bezpośrednich, wsparcia rozwoju obszarów wiejskich, wspólnej organizacji rynków rolnych.

W dyskusji posłowie interesowali się, czy projekty przepisów zawartych w aktach delegowanych są uwzględnione w projekcie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz czy korzystne jest regulowanie pewnych rozwiązań w aktach delegowanych.

W ramach spraw bieżących posłowie złożyli wniosek o informację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w trybie art. 157 regulaminu Sejmu, na temat zakazu eksportu wieprzowiny do Federacji Rosyjskiej i Białorusi oraz o problemach w eksporcie owoców.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok
 • Do dziś można składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 rok

  Tylko do 31 maja 2017 roku można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, a także obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013, czyli rolno-środowiskowo-klimatycznych,...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl