| Autor: mikolaj

Koniec roku szkolnego 2014/2015. List ministra Marka Sawickiego

Dziś zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Niektóre klasy miały już swoje zakończenia w środy i czwartki jednak zdecydowana większość uczniów właśnie dzisiejszego dnia odbierze świadectwa. Z tej okazji w liście do Dyrektorów szkół rolniczych, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców zwrócił się minister Marek Sawicki.

Koniec roku szkolnego 2014/2015. List ministra Marka Sawickiego

Szanowni Państwo,

za chwilę zakończy się kolejny rok szkolny.

Mam nadzieję, że wszyscy Państwo żegnacie go w poczuciu dobrze spełnionych obowiązków i z satysfakcją będziecie korzystać z letniego, zasłużonego odpoczynku.

Drodzy Uczniowie,

myślę, że z radością przybyliście dziś do Szkoły, bo to dzień pochwał, życzeń, nieograniczonych obietnic na przyszłość. Wszystkim gratuluję wyników, jeśli tylko w ich uzyskaniu podjęliście trud odpowiedni do swoich możliwości, bo „Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”/Jan Paweł II/. A tym, którym udało się uzyskać jeszcze więcej, bo są zwycięzcami w konkursach wiedzy, umiejętności lub w sportowej rywalizacji – szczególnie gratuluję. Jesteście wzorową wizytówką szkół rolniczych.

Szanowni Państwo Nauczyciele,

dziękuję za Waszą rzetelność i wytrwałość w realizacji zadań edukacyjnych i wychowawczych. Dzięki Wam, kolejne pokolenia uczniów zdobyły nową wiedzę i umiejętności. Dzięki Wam także, młodzież wzbogaciła się w nieprzemijające wartości jakimi są: dobro, prawda, solidarność i społeczne zaangażowanie.

Państwu Rodzicom dziękuję za współpracę z nauczycielami w tworzeniu, nie tylko w szkole, jak najlepszych warunków do osiągania przez Wasze dzieci edukacyjnych sukcesów.

Drodzy Absolwenci,

gratuluję Wam wytrwałości w dążeniu do uzyskania kwalifikacji zawodowych. Życzę, aby dyplomy otworzyły Wam drzwi do pomyślnej przyszłości, dały możliwość wykorzystania w praktyce tego, czego nauczyliście się w Szkole, w efekcie przyczyniły się do poczucia spełnienia nie tylko w życiu zawodowym.

Wszyscy Państwo zasługujecie na odpoczynek. Życzę, aby podczas wakacji nie zabrakło słonecznej pogody i niezapomnianych przeżyć, do których z przyjemnością będziecie wracać  nawet po latach.

Proszę nie zapomnieć, że gwarancją dobrego wypoczynku jest racjonalne zachowanie, niech młodzieńczą fantazję powstrzymuje rozsądek.

A Państwu i sobie życzę  - abyśmy wszyscy dziś się żegnający powitali we wrześniu nowy rok szkolny - zadowoleni, pełni witalnych sił, chęci do realizacji nowych zadań i podjęcia ciekawych wyzwań.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!