Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kradli mleko. Straty oszacowano na 1 mln zł

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Działania policjantów ze Wschowy ujawniły działalność oszustów, którzy kradli mleko od...

Działania policjantów ze Wschowy ujawniły działalność oszustów, którzy kradli mleko od jednego z producentów w powiecie wschowskim. Straty oszacowano na kwotę prawie 1 miliona złotych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Policjanci ze Wschowy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, od jakiegoś czasu bacznie obserwowali grupę mężczyzn, którzy od co najmniej 4 lat naliczali sobie nadwyżki odbieranego od producenta mleka na kwotę, w sumie na kwotę 1 miliona złotych.

Policjanci doprowadzili do zatrzymania pięciu osób zamieszanych w ten proceder. Podczas dochodzenia udało się ustalić, że mężczyźni w wieku 36 i 45 lat, są  pracownikami firmy odbierającej mleko od producentów. Wynaleźli oni własny „sposób”, dzięki któremu mieli możliwość pozyskiwania mleka w ogromnych ilościach, dochodzących do prawie 1000 litrów dziennie. Osoby te w swoje działania wtajemniczyli kolejnych trzech mężczyzn w wieku od 36-47 lat, rolników-producentów mleka, na których rozpisywano uzyskaną nadwyżkę mleka.

Głównego pomysłodawcę tego procederu, 36-letniego mężczyznę, na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie, sąd umieścił w areszcie. Wobec oskarżonego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali zamieszani w tę sprawę, na wniosek Prokuratora, podlegają środkowi zapobiegawczemu w postaci poręczeń majątkowych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl