| Autor: mikolaj

Kradli mleko. Straty oszacowano na 1 mln zł

Działania policjantów ze Wschowy ujawniły działalność oszustów, którzy kradli mleko od jednego z producentów w powiecie wschowskim. Straty oszacowano na kwotę prawie 1 miliona złotych.

Kradli mleko. Straty oszacowano na 1 mln zł
Policjanci ze Wschowy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, od jakiegoś czasu bacznie obserwowali grupę mężczyzn, którzy od co najmniej 4 lat naliczali sobie nadwyżki odbieranego od producenta mleka na kwotę, w sumie na kwotę 1 miliona złotych.

Policjanci doprowadzili do zatrzymania pięciu osób zamieszanych w ten proceder. Podczas dochodzenia udało się ustalić, że mężczyźni w wieku 36 i 45 lat, są  pracownikami firmy odbierającej mleko od producentów. Wynaleźli oni własny „sposób”, dzięki któremu mieli możliwość pozyskiwania mleka w ogromnych ilościach, dochodzących do prawie 1000 litrów dziennie. Osoby te w swoje działania wtajemniczyli kolejnych trzech mężczyzn w wieku od 36-47 lat, rolników-producentów mleka, na których rozpisywano uzyskaną nadwyżkę mleka.

Głównego pomysłodawcę tego procederu, 36-letniego mężczyznę, na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie, sąd umieścił w areszcie. Wobec oskarżonego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali zamieszani w tę sprawę, na wniosek Prokuratora, podlegają środkowi zapobiegawczemu w postaci poręczeń majątkowych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!