| Autor: redakcja1

Listopad dobrym miesiącem na rynku pracy - stopa bezrobocia nadal spada

Listopad był dziewiątym miesiącem w tym roku, w którym odnotowano spadek bezrobocia miesiąc do miesiąca. Z wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że listopadowa stopa bezrobocia wyniosła 5,4 proc., co potwierdza szacunki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jeszcze w październiku było to 5,5 proc. – Cieszę się, że główny cel naszych działań – ochrona miejsc pracy przynosi wymierne efekty – mówi Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Listopad dobrym miesiącem na rynku pracy - stopa bezrobocia nadal spada
Pomimo nieustających zmagań z pandemią listopad br. był kolejnym dobrym miesiącem na rynku pracy w Polsce. Według danych GUS zarejestrowano poniżej 899 tys. osób bezrobotnych, a więc o prawie 12,1 tys. (czyli 1,3 proc.) mniej niż jeszcze miesiąc wcześniej i o prawie 127 tys. mniej niż przed rokiem.

- W listopadzie br. stopa bezrobocia wyniosła 5,4 proc. To o 0,7 pkt proc. mniej niż przed rokiem, a także mniej niż w październiku br., kiedy stopa bezrobocia wynosiła 5,5 proc. Cieszę się, że główny cel naszych działań – ochrona miejsc pracy przynosi wymierne efekty – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z danych GUS wynika także, że najniższe bezrobocie w listopadzie br. wystąpiło w województwie wielkopolskim (3,1 proc.), natomiast najwyższe odnotowano w województwie warmińsko – mazurskim (8,5 proc.). W połowie województw wskaźnik ten był o 0,1 punktu proc. niższy niż miesiąc wcześniej, w pozostałych się nie zmienił. 

Bezrobocie nadal spada pomimo trwającej pandemii koronawirusa i zbliżającego się okresu zimowego, który z reguły osłabia rynek pracy.
 


Tagi:
źródło: