| Autor: redakcja1

Minister Kalemba zapewnia o zwiększeniu wypłat dopłat bezpośrednich

Według zapewnień ministra Kalemby, wypłata dopłat bezpośrednich w styczniu 2012 roku zostanie zwiększona, a do końca lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaci niemal 70% środków.

Minister Kalemba zapewnia o zwiększeniu wypłat dopłat bezpośrednich
Od 1 grudnia 2012 roku, czyli od początku realizacji dopłat bezpośrednich ARiMR wypłaciła już 1,22 mld złotych blisko 216 tysiącom gospodarzy. Zdaniem przedstawicieli ARiMR, dziennie można dokonać nawet 300 tysięcy wypłat. Niestety wszystko wiąże się z ilością dostępnych środków, a także tempem przekazywania pieniędzy do Agencji przez Ministerstwo Finansów.
 
Sam minister rolnictwa potwierdził, że środki pieniężne wypłacone w grudniu minionego roku były ograniczone z uwagi na stan finansów publicznych. Z kolei w styczniu prognozuje się realizację dopłat bezpośrednich w 50%, czyli gospodarze otrzymają 4,6 mld złotych.
 
Dopłaty bezpośrednie mogą być realizowane do końca czerwca bieżącego roku. Aktualnie o płatności ubiega się około 1,36 mln rolników, dla których przeznaczono niemal 14 mld złotych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!