| Autor: kkj6

Mleczarnia w Brzegu ogłosiła upadłość, pracę straciło ponad czterdzieści osób

Bardzo zły początek roku dla pracowników mleczarni w Brzegu. Długi firmy osiągnęły poziom 5 mln złotych i w związku z tym wypowiedzenie otrzymały 43 osoby.

Mleczarnia w Brzegu ogłosiła upadłość, pracę straciło ponad czterdzieści osób


Problemy mleczarni rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Wcześniej produkcja szła pełną parą i nic nie zapowiadało pogorszenie się sytuacji. Zwłaszcza, że zapotrzebowanie w tamtym rejonie na sery twarogowe rosło.


Powodem upadku zakładu jest niski kapitał własny oraz zbyt silna konkurencja. Mleczarnia musiała spełnić wszystkie wymogi Unii Europejskiej, co w stosunku do jej kapitału było kompletnie nie możliwe.


Inwestycje, które były podejmowane z racji dostosowania się do wymogów europejskich finansowane były ze środków bieżących. Właśnie to w znacznym stopniu powodowało samoistną zapaść przedsiębiorstwa.


Syndyk podjął już działania mające na celu spłacenia dłużników przedsiębiorstwa. Obecnie jest robiona wycena zakładu. Najpierw odbędzie się próba jego sprzedaży. Jeśli się to nie uda to wtedy będzie możliwość wydzierżawienia całej firmy.


Taka sytuacja w województwie dolnośląskim nie jest nowością. Niestety po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej z szesnastu zakładów mleczarskich obecnie pozostały tylko cztery.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!