| Autor: redakcja1

Ocena opłacalności produkcji rolniczej

Podobnie jak w poprzedniej edycji badania, rolnicy negatywnie ocenili bieżącą rentowność produkcji rolniczej.

Ocena opłacalności produkcji rolniczej
Saldo odpowiedzi minimalnie pogorszyło się i wynosiło minus 7,3 p. proc. w czerwcu 2020 r. względem minus 7,0 p. proc. w grudniu 2019 r. Najmniej pesymistyczni w ocenie opłacalności produkcji rolniczej byli użytkownicy gospodarstw zorientowanych na produkcję roślinną, a najbardziej – użytkownicy gospodarstw wielokierunkowych.
 
W czerwcu br. 17% respondentów stwierdziło, że prowadzenie produkcji rolniczej jest opłacalne. Opinie optymistyczne wyrażali użytkownicy gospodarstw rolnych zajmujących się uprawami pod osłonami, a także rolnicy specjalizujący się w uprawach rzepaku i rzepiku oraz w chowie drobiu nieśnego.
 
Najbardziej negatywne oceny o rentowności produkcji rolniczej zaobserwowano u rolników prowadzących uprawy ziemniaków, plantacje drzew i krzewów owocowych, hodowców trudniących się w chowie drobiu rzeźnego oraz prowadzących chów bydła rzeźnego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!