| Autor: redakcja1

Ocena popytu na produkty rolne

W porównaniu z wynikami poprzedniej edycji badania respondenci byli bardziej pesymistyczni w ocenie bieżącego zapotrzebowania na produkowane w ich gospodarstwach produkty rolne.

Ocena popytu na produkty rolne
Ponad 65% rolników uznało popyt za wystarczający, zgodny z ich oczekiwaniami. Niecałe 3% stwierdziło, że zapotrzebowanie kształtuje się na poziomie powyżej ich oczekiwań względem 32% respondentów, którzy wskazali, że popyt jest niewystarczający.
 
Negatywne opinie dotyczyły wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych niezależnie od wielkości gospodarstwa i kierunku prowadzonej produkcji. Najbardziej niezadowoleni z zapotrzebowania na produkty rolne byli rolnicy prowadzący uprawy warzyw gruntowych oraz hodowcy bydła rzeźnego.
 
Użytkownicy, którzy sygnalizowali w I półroczu 2020 r. zmiany wielkości sprzedaży wytworzonych produktów rolnych, częściej oceniali je jako niekorzystne, tj. zmniejszenie sprzedaży.
 
Saldo odpowiedzi dla ogółu gospodarstw prowadzących sprzedaż wytworzonych produktów zwierzęcych wynosiło minus 14,8 p. proc., a dla gospodarstw prowadzących produkcję roślinną minus 9,2 p. procentowego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!