| Autor: redakcja1

Ocena sytuacji ogólnej gospodarstw rolnych

Około 80% rolników, czyli o 3% mniej niż w grudniu ub. r. - uznało bieżącą ogólną sytuację swoich gospodarstw rolnych jako normalną jak na tę porę roku lub dobrą.

Ocena sytuacji ogólnej gospodarstw rolnych
Należy zauważyć, że zwiększyła się przewaga opinii o złej sytuacji gospodarstw rolnych nad opiniami przeciwnymi z 8,4 p. proc. w grudniu 2019 r. do 10,3 p. proc. w czerwcu 2020 r. Najmniej pesymistyczne opinie wyrażali użytkownicy gospodarstw ukierunkowanych na produkcję roślinną, z kolei najgorzej swoją sytuację ocenili użytkownicy gospodarstw wielokierunkowych.
 
Wśród gospodarstw zorientowanych na produkcję zwierzęcą najmniej pesymistyczne opinie zaobserwowano u rolników prowadzących chów drobiu nieśnego. Z analizy odpowiedzi wynika, że porównywalnym jak w poprzednim półroczu, najgorzej swoją sytuację ocenili rolnicy prowadzący plantacje drzew i krzewów owocowych oraz chów drobiu rzeźnego.
 
Bieżąca ocena ogólnej sytuacji gospodarstwa rolnego, rentowności produkcji rolniczej, jak również zapotrzebowania na produkty rolne była bardziej pesymistyczna w porównaniu z grudniem ub. r., ale mniej pesymistyczna w odniesieniu do tego samego okresu roku poprzedniego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!